10 milyon euro’su olan İtalya'dan marka alır

03 Eylül 2012 Pazartesi

Desa Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet, İtalya'da ünlü bir markayı satın almak için hem yönetim hem de finansal açıdan hazır olduklarını belirterek, "Cebinde 10 milyon euro’su olan herkes bu şirketlerden birini alır" dedi

10-milyon-eurosu-olan-italyadan-marka-alir

Avrupa'daki mali kriz nedeniyle Çin başta olmak üzere gelişmekte olan ekonomilerdeki büyük şirketlerin kıskacına alınan ünlü İtalyan markaları Türklerin de takibinde. Marka bilinirliği yüksek İtalyan şirketleri satın almak için ellerini çabuk tutan Türk işadamları ülkede araştırmalarını artırdı. Türk deri sanayinin önde gelen markalarından Desa'nın ikinci kuşak patronu Burak Çelet de şirketinin hem yönetim hem de bütçe açısından böyle bir satın almaya hazır olduğunu kaydetti.

Coccinelle kaçtı
Türkiye'de Turquality sisteminde yer alan tek deri markası olduklarını belirten Çelet, İtalya'da marka değeri yüksek bir şirketi satın almayı planladıklarını ifade etti. Yakın zaman önce İtalyanların ünlü çanta markası Coccinelle'nin 10 milyon euro gibi bir fiyata Çinliler tarafından satın alındığını söyleyen Çelet, "Dev markalar Türkiye'den birçok şirketin satın alabileceği paralara satışta. Biz de Desa markasını geliştirecek bir şirket satın almayı düşünüyoruz. Bunun için araştırma aşamasındayız. Fırsatları değerlendiriyoruz. Bugün cebinde 10 milyon euro’su olan herkes İtalya'dan şirket alabilir" dedi.

Çinlilerden bayilik talebi
Çin, Rusya ve Fransa'dan bayilik için talepleri olduğunu ifade eden Çelet, önümüzdeki günlerde Çin'in Şangay kentinde düzenlenecek deri fuarına katılacaklarını belirterek şunları söyledi: "Burada Çin'in en büyük bin şirketi arasında yer alan bir grupla görüşeceğiz. Çin'de Desa mağazaları açmak istiyorlar. Biz de sıcak bakıyoruz. Gerçekleşirse bir yıl içinde çok sayıda mağazayla Çin'de hizmet vereceğiz. Rusya'da da lokal partnerlerle büyüyeceğiz."

"Samsonite'ın gurur kaynağı Türkiye"
Türkiye'ye ilk ithal bavulu Samsonite markasıyla Desa'nın getirdiğini belirten Burak Çelet, "Samsonite'ın gurur kaynağıyız. İtalya'daki merkezle altı ülkede joint venture anlaşmamız var. Verimlilikte Rusya'dan sonra dünya ikincisi konumundayız. Hepsinden öte Atatürk Havalimanı dış terminalindeki mağazamız dünya çapında metrekare başına ciro verimliliği en yüksek olan Samsonite mağazası. Şu anda 26 mağazayla Türkiye'de hizmet veriyoruz. 2013'te 6 mağaza daha eklenecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yasemin Salih / Sabah


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri