100 milyon dolarlık Kilia AVM, Şile’de start aldı

17 Eylül 2012 Pazartesi

Ekşioğlu İm-Sa İnşaat’ın Şile’de yürüttüğü, bölgenin en büyük projelerinden olan 104 adet Tripleks Konak ve Kilia AVM projesinin temel atma töreni gerçekleşti. Toplam 83 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilmeye başlanan Kilia projesinin maliyetinin 100 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Kilia AVM’nin 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor

100-milyon-dolarlik-kilia-avm-silede-start-aldi

Yeşil ve mavinin arasında inşa edilecek olan projde, 104 adet konak, AVM, sosyal tesisler (fitness salonu, cafe-bar, tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet ve yürüyüş parkurları) ve kreş bulunuyor. Projede ayrıca 4 adet yarı olimpik, açık ve kapalı olmak üzere 2 adet olimpik yüzme havuzu da mevcut. Havuzların altı ise kapalı otopark olarak tasarlandı. Kilia AVM ve Şile Konakları’nın ilk 36 adedinin 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Ekşioğlu İm-Sa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Ekşi, basına yaptığı açıklamada, Batı Karadeniz’e açılan yerleşim alanı olan Şile’de şehir planlaması alanında ilk çalışmayı Ekşioğlu Grubu’nun başlattığına dikkat çekti. Kilia projesinin Şile halkına ciddi istihdam sağlayarak göçü önleyeceğini kaydeden Ekşi, “Kilia AVM, Şile’nin daha prestijli bir bölge konumunda olmasını ve yatırım alanı olmasına önayak olacak. Proje, (AVM ve konaklardaki istihdam ile birlikte) 700 - 800 kişiye iş imkânı sağlayacak” açıklamasında bulundu.

“Aidat konusunda ticari düşünmüyoruz”
İmdat Ekşi, satışına başlanan Kilia Konakları’na yurt dışı dâhil yoğun talep aldıklarını kaydetti. İlk 36 konağın AVM ile birlikte biteceğini ve bölgede yaşantının başlayacağını da ifade eden Ekşi, aidat konusunda ise şunları söyledi: “Aidatlar konusunda ticari düşünmüyoruz. Biz aidatlara bir kaynak olarak bakmıyoruz. Amacımız sadece sitenin güvenliği sağlamak. Sitenin ihtiyacını karşılayacak, minimum seviyede tutacağız.”

Kilia, bölgenin ilk AVM’si
Ekşioğlu İm-Sa İnşaat, Kilia AVM’yi 20 bin metrekarelik kapalı alanda inşa edecek. Şile’nin ilk AVM’si olacak Kilia Alışveriş Merkezi’nde, sinemalar, oyun salonları, bowling salonları, süpermarket ve her türlü ihtiyacı karşılayacak iş yerleri, mağazalar yer alacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri