10’uncu İzmir Uluslararası Kukla Günleri, Kipa’nın sponsorluğunda başlıyor

04 Mart 2016 Cuma

Bu yıl 10’uncusu gerçekleşecek İzmir Uluslararası Kukla Günleri, Kipa’nın ana sponsorluğunda 3 Mart tarihinde perdelerini açıyor. Etkinlik, 32 ülkeden 58 topluluğu ağırlayacak. Festival bünyesinde düzenlenen Kipa Kukla Şenliği’nde ise 9 grubun sergileyeceği 48 performans Kipa’nın Çiğli ve Balçova’daki Alışveriş Merkezleri’nde ücretsiz olarak sergilenecek

10uncu-izmir-uluslararasi-kukla-gunleri-kipanin-sponsorlugunda-basliyor

Dünyanın en büyük kukla festivalleri arasında yer alan Uluslararası İzmir Kukla Günleri, Kipa’nın ana sponsorluğunda bu yıl 10’uncu kez perdelerini açacak. 32 ülkeden 58 kukla tiyatrosu topluluğunun gösterilerine ev sahipliği yapacak olan etkinlik,  100 bin kişiyi kuklaların renkli dünyası ile buluşturmayı hedefliyor. 3 Mart – 9 Nisan günleri arasında düzenlenecek festivalde, gösterilerin yanı sıra farklı yaş gruplarına yönelik sergiler, söyleşiler, sempozyumlar ve atölyeler de konuklarla buluşacak.


Her yaştan sanatsevere uygun gösterilerin yer aldığı Uluslararası Kukla Günleri’nin en özel etkinliklerinden biri ise Kipa AVM’lerinin ev sahipliği yapacağı 2’nci Kipa AVM Kukla Şenliği olacak. 12 –13 ve 19- 20 Mart günlerinde, Balçova ve Çiğli Kipa AVM’lerde düzenlenecek şenlikte, Bulgaristan, Fransa, İspanya, Japonya, Rusya, Slovenya, Tayvan’dan gelen kukla toplulukları sahne olacak. Tüm oyunların ücretsiz sunulacağı 2’nci Kipa Kukla Şenliği şenliği sayesinde, 7’den 70’e tüm Kipa müşterileri ailece keyifli vakit geçirme şansını yakalayacak.


İzmir’in en önemli kültürel etkinliklerinden biri olan Kukla Günleri, kukla sanatının duayen isimlerini de Türkiye’ye getiriyor. Kukla sanatının dünyaca ünlü isimlerinden İspanyol Jordi Bertran bunlardan biri olacak. Sanatçının, Charlie Chaplin’in canlandırdığı efsanevi Şarlo karakterinin 125’inci yılı anısına hazırladığı üç skeçlik oyun seyircilerin favorisi olmaya aday.


Kipa Gayrimenkul ve AVM Direktörü Gökçe Orhan, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Kipa olarak bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Kukla Günleri’ne bir kez daha sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Festival kapsamında, Çiğli ve Balçova Alışveriş Merkezleri’mizde, Kipa AVM Kukla Şenliği kapsamında onlarca renkli gösteriyi her yaştan müşterimizle buluşturacak ve kukla sanatını geniş kitlelere tanıtacağız. Kalbi Ege Bölgesi’nde atan, İzmir kökenli bir firma olarak, bölgemizin kültür dünyasına katkı sağlayan bu önemli festivalin ana destekçilerinden biri olmayı hem bir ayrıcalık hem de bir gurur vesilesi olarak görüyoruz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri