2012 İş Ortağı Rallisi Şampiyonu: Cihan Gıda

17 Ocak 2013 Perşembe

Yudum Gıda tarafından Türkiye’deki 24 iş ortağı arasında düzenlenen 2012 İş Ortağı Rallisi’nin şampiyonu “Cihan Gıda” oldu

2012-is-ortagi-rallisi-sampiyonu-cihan-gida

Türkiye’nin lider sıvıyağ üreticisi Yudum Gıda tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen İş Ortağı Rallisi’nin kazananları belli oldu. Yudum’un Türkiye’deki 24 iş ortağı arasında gerçekleştirilen ve toplam hedef, kategori bazında hedef ve fatura kesilen müşteri kriterleri çerçevesinde değerlendirilen İş Ortağı Ralli’sinde, tüm etaplarda başarılı performans sergileyen “Cihan Gıda” özel kupanın sahibi oldu.

İş Ortağı Rallisi her bir ay bir etap olarak belirlendi. Organizasyon boyunca şampiyonluk kupası etap birincileri arasında dolaştırılarak, ralli şampiyonuna teslim edildi. Firmalar etaplardaki performanslarına göre değerlendirilerek puan kazandı. Böylece en fazla etabı kazanan iş ortağı birincilik kupası ve sürpriz hediyelerin sahibi oldu. İş Ortağı Rallisi ekip ruhunun güçlendirilmesine büyük katkı sağlarken kazanan iş ortakları da bu ödül sayesinde büyük bir prestije kavuşmuş oluyor.

Oldukça çekişmeli geçen, her etapta farklı bir iş ortağının galip geldiği 2012 Rallisi sonucunda yüzü gülen firma, Yudum Gıda’nın İstanbul Anadolu ve İzmit Bölge İş Ortağı Cihan Gıda oldu. Göstermiş olduğu satış grafiği ve hedefleri tutturmadaki başarısından dolayı birincilik kupasının sahibi olan Cihan Gıda böylelikle sektördeki başarısının ve gücünün de ödülünü almış oldu

Hem en stresli, hem de en zevkli iş
Cihan Group Genel Koordinatörü Hanifi Çiftçi ödül töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Satış işi uluslararası satış gurularının söylediği gibi hem en stresli hem de en zevkli iş” diyen Hanifi Çiftçi, şunları kaydetti: “Bu tür yarışmalar ve ödüller satışı taçlandırıyor ve yorgunluk atılmasına ve özgüvenin artmasına yardımcı oluyor.  Çok zor bir iş yaptığımızdan dolayı bu tür ödüller hem bizim için hem de iş ortaklarımız için farklı ve keyifli bir motivasyon sağlıyor.”

Başarının anahtarı “sürdürülebilirlik”
Cihan Gıda’nın başarısının sırrının ve ana sloganının “sürdürülebilirlik” olduğunu vurgulayan Çiftçi, “Öncelikle yapmış olduğunuz işi doğru yapıp yapmadığınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Kendi iç dinamiklerinizi ve iş ortaklarınızı seçerken bu işi nitelikli yapıp yapmayacaklarını ölçüyorsunuz. Üretici, tedarikçi ve perakendeci üçgenini sağlıklı kurmak zorundasınız. Bu üçlüyü sürekli gözlemleyerek kontrol ediyorsunuz. O zaman daha düzgün bir resim ortaya çıkıyor. En önemli şey nitelikli ve sürdürülebilir ticaret” dedi.

Distribütörler üretici ile perakendeci arasında sıkıştı
Sektörün bugün geldiği noktada, distribütörlüğün üretici ile perakendeci arasında sıkışmış durumda olduğunu belirten Hanifi Çiftçi, sözlerine şöyle devam etti: “Üreticinin riskini satın alan, üreticileri en ücra noktalara ulaştıran ve aynı zamanda lojistiğini planlayan firmalarız. Çok zor bir iş... Türkiye’de perakendenin gelişimi ve rekabet direkt distribütörün marjına kanalize oldu, yani onu da aradan çıkaralım mantığına geldi. Bugün distribütörü devreden çıkarıp direkt satış noktalarına gidip mal satmaya çalışan üretici firmalar, bizim yapmış olduğumuz işlerin ancak yüzde 50-60’ını yapabiliyorlar. Marj tek başına işi kurtarmıyor. İşin niteliğini bozuyor. Bizim işimiz bu. Yarım asırlık süreçte müşterimizi çok iyi tanıyoruz. Çok iyi analiz edebiliyoruz. Her noktada neyi nasıl sağlıklı yaparsak başarıya ulaşabileceğimizi ve ticareti sürdürülebilir kılmayı biliyoruz.” 

 


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri