2015 ilkbahar-yaz sezonuna genç bakış

18 Haziran 2014 Çarşamba

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile bütünleşik olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı, 2013-2014 akademik yılı sonunda 7’nci mezunlarını vermeye hazırlanıyor

2015-ilkbahar-yaz-sezonuna-genc-bakis

Geleneksel olarak düzenlenen “İTÜ Fashion Show”, İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla, Banu Noyan’ın koreografisi ve Deniz Akkaya’nın sunumuyla geçtiğimiz gün Divan Otel’de gerçekleştirildi. 25 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç tasarımcılar; İLkbahar-Yaz 2015 “Bağlılığın Doğası” genel teması altında hazırladıkları özel tasarımlarla, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısında yarıştı. Yarışmanın birincisi Merve San, ikincisi Naz Sağır ve üçüncüsü Ceylin Tükkan oldu.

Jüride önemli isimler yer aldı
Programın jüri üyeleri arasında İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı adına, Okyay Mızrak, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Cem Negrin, Istanbul Deri ve Deri Mamul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Ruken Mızraklı, Birleşmiş Markalar Derneği Başkan Yrd. Sami Kariyo, Divan Grup İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Şahin, Moda Tasarımcısı Gül Agis, Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin, Moda Editörü ve Styling Ahu Yağtu, Kom Yönetim Kurulu Başkanı Ayşenuz Cansız, Spring Near East Manufacturing CEO Esra ERCAN Taşören, Orta Anadolu Firması, Pazarlama Müdürü Ebru Özaydın; Hayat Kimya ( Papia) CEO Orhan İdil, Mimar Sinan Universitesi Öğr. Gör. Piraye Yüksel Demircan, KRYLON Make-Up Ürün Müdürü adına Nurcan Özcan, Vassago Hair Designers  sahibi Alp Tuşe yer aldı.

Programın sponsorları arasında birçok firma ve oluşum yer aldı. Sponsorlar şöyle; İTÜ Fashion Show 2014 etkinliğinin ana sponsorluğunu İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) üstlendi. Destek sponsorları ise; Studio D, Papia, Süvari, Şahinler Holding, Orka, Mayer Mümessillik, Best Seller, Elips Tekstil, Spring Near East MNFG, Doğanay Danışmanlık, Kom, Perseus, Kyrolan Make-Up, Vassago Hair Designers, ve Tekstil&Teknik.

Türk moda sektörünü uluslararası platformda temsil edebilecek mezunlar çıkaran İTÜ Fashion Show 2014’e basının ve sanayicilerin ilgisi yoğun oldu.

Tekstil ve konfeksiyon sanayimizin, küreselleşen dünyada rekabet edebilir konumunu sürdürebilmesi için özgün tasarım, kalite, verimlilik, pazarlama ve dağıtım yeteneklerini daha da geliştirerek moda-marka ürünler grubuna yönelmesi bir gereklilik ve bu bağlamda moda ve marka yaratma becerisine sahip tasarımcıların yetiştirilmesi de bir zorunluluk haline geldi. Bu gerekçeyle açılan İTÜ-FIT Fashion Design (Moda Tasarımı) Programı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve New York Devlet Üniversitesi’ne bağlı “Fashion Institute of Technology” (FIT) gibi iki köklü kurum arasında 2004 yılında yapılan işbirliği sonucunda hayata geçti. Dünyanın en iyi moda okulları arasında ilk sıralarda yer alan FIT, özellikle moda alanında eğitim veren pek çok eğitim kurumuna akademik destek vermekte. Ayrıca, iş birliği içinde bulunduğu dünyadaki tüm üniversite ve enstitüler arasında 4 senelik lisans programı için ortak diploma verdiği tek program İTÜ-FIT Moda Tasarımı Programı olması da programı önemli kılıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri