212 İstanbulun Temeli Atıldı

21 Ocak 2008 Pazartesi

Yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırım ile 2009un mayıs ayında tamamlanması planlanan 212 İstanbul, alışveriş merkezi ve rezidans projesinin temeli atıldı.

212-istanbulun-temeli-atildi
Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; İstanbul Bağcılarda yapılacak olan proje için İstanbulun taşındığı bölgeye yatırım yapıyoruz diyen Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm A.Şnin Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, Bölge konut projeleriyle İstanbulun yeni çekim merkezlerinden birisi oluyor. Bizde eski iplik fabrikamızı buradan taşıyıp prestijli bir projeye imza atmaya karar verdik dedi. Tekstil sektöründe de faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Akın, Son dönemlerde bu sektörde karlılık düştü. Ancak biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiyenin yeni gözde sektörü olan gayrimenkule yatırım yapma kararı aldık diye konuştu. Bölgenin ihtiyacını karşılayacak bir alışveriş merkezi inşa edeceklerini söyleyen Nuri Akın, Günde ortalama 40 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak bir merkez yapacağız. İçerisinde sinema salonları ve rezidansların bulunacağı proje yaklaşık 300 milyon dolar değerinde olacak dedi. 537 dairenin yapılacağı projede 230 bin metrekarelik bölümüne alışveriş merkezi yapılacağını anlatan Akın konuşmasını şöyle sürdürdü: Merkezin kiralanabilir alanı 69 bin metrekare olacak. Ayrıca 105 bin metrekare büyüklüğünde 3 bin 300 araçlık otopark bulunacak. 537 dairenin bulunduğu Rezidans Kule de inşaat tamamlanmadan önce satışa çıkacak. Alışveriş merkezinin İstanbuldaki birçok bölgesinden müşteri çekeceğini söyleyen Nuri Akın, Bölgede inanılmaz bir yapılanma var. Her yer şantiye alanına dönmüş. Bu bölgede alışveriş merkezi ihtiyacını gördük ve yatırım kararı aldık. Önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde daha da büyüyecek dedi. Sinema salonları ve restoranlarıyla bölge ihtiyacına cevap vereceklerini de vurgulayan Akın merkezde yer alacak mağazalarla ilgili şu bilgileri verdi: Türkiyeye yabancı markalar girmeyi çok istiyor. Biz daha önce girmemiş ve girmek için fırsat kollayan markalara yöneldik. Bu markaları Türkiyeye getireceğiz. Tabi bunun yanı sıra mevcut markalarda merkezde mağaza açacak. Ayrıca 10 adet sinema salonu olacak. Özel sektörün eli kolu serbest, herkes görüyor TÜRKİYEnin Avrupanın 6ıncı büyük ekonomisi olduğunu hatırlatan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi odası başkanlığım döneminde Avrupayı gezer, oradaki konsept binalara bakar alışveriş merkezlerine girerdim. Ülkemizde de böylesine güzel yapılanmaları hayal ederdim. Şimdi bu hayalim gerçek oluyor dedi. Özel sektörün eli kolu serbest kalınca neler yapacağını herkes gördü diyen Çağlayan, konuşmasını şöyle sürdürdü: Türkiye ekonomisi de her geçen gün gelişiyor. Eğer yatırımcıların bir endişesi olsaydı böyle bir yatırıma başlanmazdı. Artık herkes Türkiyenin neler yapabileceğinin farkında. Avrupalı da girişimcilerimizi görüyor.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri