23 Nisan’da şenlik var!

19 Nisan 2013 Cuma

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği çocuk yürekleri, tüm dünya çocukları için Şehr-i İstanbul’da çarpacak. Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde, 23 Nisan’da şenlik var!

23-nisanda-senlik-var

Proje tasarımı GA Çocuk tarafından yapılan ve tüm süreçleriyle yine GA Çocuk ekibince uygulanan etkinlikler,  Papier Mache Tekniği ile Türk Bayrağı Yapımı ile başlayacak. Bir obje yüzeyinin bir kat plastik tutkal, bir kat gazete ya da kağıt peçete ile katmanlar halinde kaplanması şeklinde uygulanan Papier Mache tekniği, farklı efektlerle farklı formlarda çalışılabiliyor. Eğitmenlerinin eşliğinde bu eğlenceli teknikle Türk Bayrağı yapacak olan çocuklar, alçı kalıplarla elde edecekleri Atatürk büstleriyle ve kaftan biblolarla dalgalanan bayrakları taçlandıracaklar. 

23 Nisan tarihçesi,  yaratıcı bir söyleşiyle çocukların bilgi dağarcığında yer edinecekken, Kurtuluş Savaşı, TBMM’de çocuk kongresinin toplanması, çocuk haklarının kabul edilerek dünya’ya duyuruluşu simülasyonları da bu interaktif aktivitenin imzası olacak. 

Çevre Okulların Çocuk Gösterileri ve 23 Nisan Hediye Çarkı ile devam edecek olan gün; İstiklal Marşı’nın okunuşu ve fener alayı ile son bulacak. Alanlarda el ele, gönül gönüle tam bir kardeşlik havası esecekken, yurtta ve dünyada barışın küçük elçileri sevgi dolu seslerini tüm büyüklere duyuracak.

GA Çocuk’un Waldorf, Emiliano, Regio eğitim ekolleri üzerinde 3C+ (Creative-Crazy-Comprehension/Genious) programla geliştirdiği konsept etkinlikler; resim, heykel, müzik, yaratıcı drama, dans vb. gibi sanat ve estetik merkezli bir anlayış ekseninde geliştiriliyor. Uygulandığı her kurumda katılımcı çocuklara tamamen ücretsiz olarak sunulan programlar, çocukların öğrenme yöntemleri atölyeler öncesinde test edilerek uygulanıyor. Çocuklar, konsept etkinliklerin finalinde sertifikalarını eğitmenlerinden alarak, başarı öykülerini kişisel tarihlerine kaydediyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri