4 maya firmasına soruşturma

25 Haziran 2013 Salı

Rekabet Kurulu, ekmek üretiminde kullanılan yaş mayada soruşturma başlattı. Kurumun internet sitesinde yapılan duyuruda, fiyatları yükselttikleri iddiası üzerine Pak Gıda, Öz Maya, Dosu Maya ve Mauri Maya hakkında soruşturma açıldığı belirtildi

4-maya-firmasina-sorusturma

Gelen şikâyetler üzerine ya da kendiliğinden soruşturma açma yetkisine sahip olan Rekabet Kurumu, adı geçen şirketlerin, yaş maya fiyatı konusunda aralarında anlaşma yaptıklarını iddiasını değerlendirmeye aldı.

Şirketler sessiz
Bankalara 1.2 milyar liralık ceza veren Rekabet Kurumu'nun, halkın temel gıda maddeleri arasında yer alan ekmeğin en önemli girdilerinden olan yaş mayada da önümüzdeki dönemde kararını vermesi bekleniyor. Şirketler soruşturmayla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı.

Bulgular ciddi ve yeterli
Ön araştırmada edinilen bilgi, belge ve tespitler Rekabet Kurulu'nca müzakere edildi. Bulgular ciddi ve yeterli bulunduğu için soruşturma açılmasına karar verildi.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri