5’inci Uluslararası Jimnastik Festivali Pendorya’da başlıyor

04 Eylül 2012 Salı

Türkiye Jimnastik Federasyonu ve Pendorya AVM ev sahipliğinde, 7-9 Eylül arasında 9 ülkeden 250 sporcunun katılacağı 5'inci Uluslararası Jimnastik Festivali başlıyor. Festival kapsamında sporcular aerobik, ritmik, artistik, akrobatik, tranbolin, step, modern, halk ve sokak danslarından oluşan performanslarını sergileyecek

5inci-uluslararasi-jimnastik-festivali-pendoryada-basliyor

Alışveriş ve eğlence sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Pendorya Alışveriş Merkezi, bir ilki gerçekleştirerek sporun her yaşta ve engel tanımadan yapılabileceğini göstermek amacıyla 5’inci Uluslararası Jimnastik Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Akademi Organizasyon’un da organizasyonunu üstlendiği festival, 7 Eylül’de Taksim Meydanı’nda açılış seramonisi ve gösterilerle başlayacak. 9 ülkeden 20’ye yakın gösteri grubu, 250 sporcuyla katılarak performanslarını sergileyecek. Festivalin 8-9 Eylül günlerinde gerçekleştirecek gösterileri ise Pendorya AVM’de 18.00-21.00 saatleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak.

Geleneksel etkinliklerin dışına çıkarak spora destek verdiklerini belirten Pendorya Pazarlama Müdürü Zarife Baran, “Proje bize geldiğinde oldukça ilgimizi çekti. Amacımız hayatın her anında spora zaman ayrılması ve yaşam şekline dönüştürülmesi gerekliliğini algılatmak” diye konuştu.

Spor engel tanımıyor
Üç gün devam edecek olan 5’inci Uluslararası Jimnastik Festivali’nin onur konuğu ise dans gösterileriyle Sinop Engelsiz Yaşam Merkezi engelli çocuk ve gençleri olacak.  Engelli çocukların becerilerini geliştirme amaçlı kurulan grubun, beklenenden daha iyi performans sergilemesi ülke genelinden etkinlik davetleri almasını sağlıyor. Sinop Engelsiz Yaşam Merkezi, çocukları benzer sorunlarla hayatını devam ettirenlere sosyal hayata uyum, kendine güven duygusu, zihinsel gelişim, olumsuz davranışların değişimi konularında örnek teşkil ediyor.

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri