60 milyon adet zeytinyağı tüketimi “havada” gerçekleşiyor

25 Ekim 2017 Çarşamba

Dünyanın önde gelen sofralık zeytin üreticilerinden Marmarabirlik, Türk Hava Yolları için her yıl tek kullanımlık ambalajlarda 60 milyon adet zeytinyağı ve zeytinyağı sosu üretiyor

60-milyon-adet-zeytinyagi-tuketimi-havada-gerceklesiyor

Sofralık zeytinde dünyanın önde gelen üreticilerinden Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (Marmarabirlik) ürettiği yıllık 60 milyon adet tek kullanımlık ambalajlardaki zeytinyağı ve zeytinyağı sosu, Türk Hava Yolları (THY) yolcuları tarafından tüketiliyor. 


Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yaptığı açıklamada, Marmarabirlik'in son dönemde özellikle Ar-Ge biriminin kurulmasının ardından kendini geliştirdiğini ve ürün çeşitliliğini artırdığını belirtti.

 

Birliğin ürünlerinin dünya çapında tanındığını dile getiren Asa, THY, Alman ve Atlas havayolları ile iş birliği içinde olduklarını, özellikle THY'ye şasetlerle zeytinyağı sosu ve küçük şişelerle zeytinyağı verdiklerini anlattı.

 

Asa, “katla yağla” adını verdikleri, içinde zeytinyağı sosu bulunan yeni bir ürün geliştirdiklerini ifade ederek: "Bununla ilgili de THY ile anlaşmak üzereyiz. THY'ye yılda 60 milyon adet ürün veriyoruz. Bu tabii ki Marmarabirlik'e büyük bir güç kazandırıyor. Bunun dışında otel ve restoranlar için tek kullanımlık 10 ve 20 gramlık zeytin ve zeytin ezmesi ürünlerimiz de mevcut. Küçük ambalajlarla Marmarabirlik'in kazancını artırmayı hedefliyoruz." dedi.

 

Kaynak: AA / Sinan Balcıkoca


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri