Adana’da beyin fırtınası esecek

20 Şubat 2015 Cuma

Çukurova Üstün Zekalılar Derneği (ÇÜZDER) ve M1 Merkez Adana AVM işbirliğiyle 21 – 22 Şubat günlerinde M1 Merkez Adana AVM’de dünyaca kabul görmüş tek zeka oyunumuz olan “Mangala” etkinliği yapılacak

adanada-beyin-firtinasi-esecek

M1 Merkez Adana AVM’de kurulacak atölyelerde 2 gün boyunca çocuklara ve gençlere unutulmaya yüz tutmuş en eski Türk strateji oyunumuz tanıtılarak, öğretilerek hem onların beyin fırtınası yapmaları, hem çoğul düşünebilmeleri hem de strateji geliştirmeleri sağlanacak.

Satranç mantığında bir oyun olan Mangala; eski Türk devletlerinden başlayarak Osmanlı döneminde de oynanan ve günümüze kadar gelen 2 kişiyle 48 taşla oynanan savaş, strateji ve zekâ oyunu. Son dönemin en popüler dizilerinden olan ve Kanuni Sultan Dönemini yansıtan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde de Kanuni Sultan Süleyman, Sadrazam Pargalı İbrahim Paşa ve oğlu Şehzade Mustafa ile de “Mangala” oynamıştı.

Konuyla ilgili olarak konuşan M1 Merkez AVM Müdürü Yalçın Öz: “21 – 22 Şubat günlerinde ÇÜZDER ile birlikte gerçekleştireceğimiz etkinlikte; dünyada kabul görmüş tek zekâ oyunumuz olan Mangala’yı hem çocuklarımıza, gençlerimize öğretmek hem de unutulmaya yüz tutmuş bu oyunumuzu bölgemizde yeniden canlandırmaya çalışacağız. Bu zeka ve strateji oyunuyla; çocukların ve gençlerin beyin fırtınası yapabilmelerini, satranç mantığı ile oynan Mangala’nın yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Haftasonu ( Cumartesi – Pazar ) tüm ziyaretçilerimizi M1 Merkez Adana AVM’ye bekliyoruz.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri