Adana’yı “Borani” temsil edecek

15 Kasım 2013 Cuma

İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'daki Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezleri'nde gerçekleştirilen “Lezzet Sihirbazları Yarışıyor” yemek yarışmasının Adana yarı finali yapıldı. İlknur Çirkin, “Borani” adlı yemeği ile Adana’yı İstanbul’da temsil edecek

adanayi-borani-temsil-edecek

Adana Optimum’un fastfood katında gerçekleştirilen yarışmada, Tukaş’ın ana sponsorluğunda ve ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç önderliğindeki yarı finalistler maharetlerini sergiledi. Nihal Korkutan’ın “Kayseri Mantısı”, Fatma İsmet Yılmaz’ın “Mütebbel”, Senem Gökçeli’nin “Köfteli Tarhana Çorbası”,  Emine Akıncı’nın “Garnitürlü Pilav”, Erdal Karaçizmeli’nin “Adana Lahmacunu”, Göksun Gökçeli’nin “Patatesli Köfte”, Esin Serpil Özkuyumcu’nun “Patlıcan Kebabı”, Tuba Yalçın’ın “Milföy Kaplı Tavuklu Enginar” ve  İlknur Çirkin’in “Borani” adlı yemekleriyle katıldığı yarışma büyük heyecan yarattı.

Jüriler zorlandı

Jüri üyeleri EKS mutfak akademisi baş şefi Eyüp Kemal Sevinç, Tukaş-Reklam ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Emel Sayın, Çukurova Aşçılar Derneği 2. Başkanı Melik Özcan, Locanda Restoran şefi  Mehmet Mustafa Mirdesli ve Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Pınar Kefeli Özdoğmuş birbirinden lezzetli ve şık sunumlarla hazırlanan yemekler arasında seçim yapmakta zorlandılar. Yarışmacılar, jüri üyeleri yemeklerini tadarken yapılışı ile ilgili bilgiler verip, soruları da yanıtladı. Değerlendirme sonunda “Borani” 388 puanla İlknur Çirkin’e birincilik ödülünü kazandırdı. İkinciliği 378 puanla Esin Serpil Özkuyumcu “Patlıcan Kebabı” ile aldı. Tuba Yalçın ise “Milföy Kaplı Tavuklu Enginar” ile 368 puan alarak üçüncü oldu. Dereceye girenlere para ödülü ile Tukaş ve Optimum tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

Final 30 Kasım 2013 günü İstanbul'da

Her ilin birincisinin katılacağı büyük final ve ödül töreni, 30 Kasım 2013 günü İstanbul Optimum Outlet Alışveriş Merkezi'nde yapılacak. Dört finalist İstanbul Optimum Outlet içine kurulacak mutfakta, jüri karşısında yemeklerini canlı olarak yapacaklar. Yemek yarışması sonucunda; birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL ve üçüncüye bin TL değerinde hediye çeki armağanlar verilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri