Adese, en büyük 5 marka arasına girecek

08 Ocak 2013 Salı

İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila, Adese'yi orta vadede ülkenin en büyük 5 perakende markasından biri konumuna getirmeyi planladıklarını kaydetti

adese-en-buyuk-5-marka-arasina-girecek

İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila, Adese'yi orta vadede ülkenin en büyük 5 perakende markasından biri konumuna getirmeyi planladıklarını söylerek, "Bu minvalde çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki dönemde Mersin'den İstanbul'a kadar olan hat üzerinde bulunduğumuz il ve mağaza sayısını artırma yönünde çalışmalarımızı duyuracağız. Verimlilik ve kârlılığa odaklandığımız bu dönemde Adese için doğru lokasyonlarda mağaza arayışlarımız sürüyor" diye konuştu.

Atila, İttifak olarak uzun vadeli hedefler üzerinde çalıştıklarını, 10 yıllık süre zarfında ülke gerçeklerine dair öngörüleri paralelinde 5 milyar TL'nin üzerinde konsolide ciroya, 10 bin çalışana, uluslararası bazda yatırımları ve ortaklıkları olan global bir grup haline gelmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Atila, hedeflerine yönelik şu bilgileri verdi: "Küresel ekonominin en temel prensiplerinden olan verimlilik İttifak Holding'in odaklandığı alanların başında geliyor. Sürdürülebilir büyümenin ise hem şirketimiz hem de ülke ekonomimiz için kritik öneme sahip unsurlardan biri olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede İttifak olarak verimlilik ve sürdürülebilir büyümede istikrarın sağlanabilmesi adına bilgiye, tecrübeye ve Ar-Ge ‘ye önemli yatırımlar yapıyoruz. 2011 ciromuz 891,4 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu rakam bir önceki yıla göre yüzde 15'lik bir artışa işaret ediyor. Geçtiğimiz yıl ihracatımızı ise yüzde 77 artırarak 72,5 milyon TL'ye çıkardık. 2011'de ayrıca 19.5 milyon TL'lik bir yatırıma da imza attık. Genel itibariyle inşaat, gıda, perakende, makine, tarım ve hayvancılık sektörleri ana faaliyet alanlarımızı oluşturuyor. Odaklanma anlamında da merceğimizde bu sektörler var."

Komşulardaki sorunlar yatırımları erteletti
Adese'de yurt dışına açılma planlarıyla ilgili olarak Atila, "Adese ve Seha Yapı'nın yurt dışına açılımı hususunda geçmiş dönemlerde aldığımız kararlarımızda bir farklılaşma söz konusu değil. Ancak, özellikle ülkemizin yakın komşularında meydana gelen siyasi ve sosyal istikrarsızlık bu bölgelerde yapmak istediğimiz yatırımları ertelememize sebep oldu" dedi. İttifak Holding olarak sermaye piyasası araçlarından gelecek dönemlerde de aktif olarak yararlanmayı düşündüklerini dile getiren Atila, "Bu amaçla geçtiğimiz dönemde Adese'nin halka arzını gerçekleştirdik. Diğer şirketlerimizin de halka arz edilmesi hususunda piyasa koşullarına ve grubumuzun kurumsal hedeflerine göre değerlendirme yapılacaktır" dedi.

Kaynak: Jülide Yiğittürk Gürdamar / Dünya


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri