adidas, Cannes Lion‘da 5 prestijli ödülün sahibi oldu

24 Haziran 2013 Pazartesi

adidas, çığır açan adidas NEO interaktif alışveriş vitrini ile 60’ıncı Uluslararası Yaratıcılık Festivali Cannes Lion’da “Siber – Dijital Çözümler” kategorisinde Altın Aslan Ödülü’nü aldı

adidas-cannes-lionda-5-prestijli-odulun-sahibi-oldu

adidas NEO, interaktif alışveriş vitrin konsepti aracılığı ile tüketicilerin akıllı telefonlarıyla bağlantı kuruyor ve herhangi bir uygulama veya çeşitli QR kodlarını taramaya gerek duymadan alışveriş yapmaya olanak sağlıyor. Genç hedef kitleye alışverişlerinde kolaylık sağlamayı amaçlayan adidas, gençlerin marka ile yaşayacakları deneyimi daha üst bir seviyeye taşıyor.  

adidas NEO interaktif alışveriş vitrini ayrıca, “Siber – Kullanıcı Deneyimi” kategorisinde Gümüş Aslan, “Dijital Medya – Medya ve Mobil Cihaz” ve “Mobil – Yaratıcı Kullanım” kategorilerinde ise Bronz Aslan ile ödüllendirildi.

adidas Global Perakende Sektörü Başkanı Ted Mager, ödüllerle ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “adidas sürekli mükemmellik ve tüketici deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Böylesine prestijli bir organizasyonda adidas NEO interaktif alışveriş vitrini ile aldığımız ödüllerle gurur duyuyoruz. Dijital ticareti mağazalarımızda ilgi çekici bir şekilde hayata geçirmek ve tüketicilerimizi de bu deneyime dahil etmek istedik. NEO vitrininin bunu diğer markaların yapamayacağı kadar yaratıcı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebildiğini gördük.”

Yeni mağaza ön vitrini, aynı zamanda, gerçek boyutlu ürünleri ile işlevsel bir sanal mağaza. Dokunmatik ekranın sezgisel ara yüzü tüketicilerin ilgilendikleri ürünleri akıllı telefonlarından gerçek boyutlu olarak incelemesine olanak sağlıyor. Tüketiciler ayrıca, NEO serisini gerçek boyutlu modeller üzerinde görebiliyor, vitrindeki belirli noktalara dokunarak ürünlerin ayrıntılarını inceleyebiliyor ve hareket ettirebiliyorlar. 

adidas interaktif dijital vitrini ilk kez, Ekim 2012’de Nürnberg’deki (Almanya) adidas NEO mağazasında denendi ve adidas ile TBWA\Helsinki arasındaki işbirliği ile geliştirildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri