Agora AVM’den anlamlı bağış

21 Mayıs 2014 Çarşamba

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Agora Alışveriş Merkezi, Balçova ilçesinde bulunan Başöğretmen İlköğretim Okulu’na son teknoloji Smart SBX885 model akıllı tahta bağışında bulundu

agora-avmden-anlamli-bagis

Günümüz teknolojisi her alanda olduğu gibi eğitim sektörüne de yenilikler getirdi. Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan teknolojik ürünler, artık okullarımızda eğitim araç ve gereçleri arasında yoğun bir şekilde yer bulmaya başladı. Bir dönem tepegöz, video, televizyon, radyo gibi unsurların kullanıldığı eğitim sektöründe artık bu materyallerin yerini tartışmasız bir şekilde bilgisayarlar, projeksiyon cihazları ve akıllı tahtalar almaya başladı.

Bu gelişmeler doğrultusunda akıllı tahtanın gelişiminde dünyaya bakıldığında ABD ve Japonya'daki sınıflarda akıllı tahta kullanımı yüzde 90 ve AB ülkelerinde yüzde 70'lerde. Türkiye’de ise 7 bin civarındaki sınıfta akıllı tahta kullanılıyor. Ülkemizde 70 binden fazla sınıf olduğunu düşündüğümüzde, akıllı tahtanın yaygınlaştırılması için daha çok yatırım gerekiyor. Bir de derslerde kullanılacak yazılım boyutunu düşündüğümüzde kendimizi daha da zorlamamız gerektiği açık.

Akıllı tahta, bilgisayardaki görüntünün projeksiyon cihazı yardımı ile yansıtılması şeklinde çalışıyor. Tahta üzerinde bilgisayarın bütün fonksiyonları özel kalem yardımı ile çalıştırılıyor. Önceden hazırlanan ders sunumları yansıtılıp üzerinde rahatlıkla işlemler yapılarak saklanabiliyor ve kaybolmadan tekrar kullanılabiliyor. Ders sırasında kaynağa ihtiyaç duyulduğunda arama motorları vasıtası ile ihtiyaç duyulan belgeye ulaşılabiliyor. İstenirse o gün işlenen konu okulun web sitesine aktarılarak o gün okula gelemeyen öğrencinin derslerini takip edebilmesine imkân sağlıyor. Görerek eğitimin daha kalıcı olduğu düşünüldüğünde akıllı sınıfların yaygınlaşmasının önemi de ortaya çıkıyor. Ayrıca bu teknolojiyi kullanmak için bilgisayar okuryazarlığı olmak yeterli.

Akıllı tahta, öğrencilerin yaratıcılığının ortaya çıkması sağlanmasının dışında sosyal iletişimde bulunma yeteneğini geliştirir, her öğrenciye kendi hız ve düzeylerinde ilerleme olasılığı verilir, öğrencilerin kendine güveni artar, problem çözme ve dikkatini bir problem üzerine yoğunlaştırma yeteneği gelişir, öğrenci öğrenme zamanından tasarruf eder, belgeleme, dosyalama ve belgelere başvurma alışkanlığın kazanır, matematik ve dil yeteneğinin dışında paylaşım duygusu gelişir ve dersler kayıt edilebildiği için kaçırılan ders ve konulara daha rahatlık ile ulaşılabilinir.

Akılı tahta, öğretmen ve grup etkileşimini destekler. Öğretmeni bilgisayar odaklı olmaktan kurtarır, böylelikle fiziksel olarak fikir ve eylemlerle katkıda tüm sınıf derse aktif katılabilir. Derslerin güçlü ve kalıcı etki yaratmasına yardımcı olur. Renk, ses, sürükle bırak etkinlikleri ile öğrencilerin derslerde, daha ilgili, dikkatli ve motive olması sağlanır. Sadece bir bilgisayar olan sınıflarda, akıllı tahta ile bilgisayar kullanımı maksimize edilebilinir.

Agora Alışveriş Merkezi ve İcra Kurulu Hasan Noyan, değerli öğretmenlerimizin, geleceğimiz çocuklarımıza son teknoloji akıllı tahta ile daha yaratıcı, ilgi çekici ve heyecan verici ders işletebileceğinin altını çizerek, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ve öğrenimlerine yatırım yapmak için 5 yıldır olanak sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri