Agora sohbetleri devam ediyor

20 Ekim 2014 Pazartesi

Çocuk ve kalp sağlığı hakkında merak edilen tüm sorular Agora Sohbetleri’nde cevap buldu

agora-sohbetleri-devam-ediyor

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukların ağırlandığı Agora Sohbetlerinde geçtiğimiz cuma günü saat 16.00’da Şifa Üniversitesi Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Yard. Doç. Dr. Savaş Demirpençe oldu. Demirpençe,  ‘Çocuk ve Kalp’ konusu ile ziyaretçilerle buluştu.

2002 Yılında Ege Üniversitesi tıp doktoru, 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 2012 yılında İzmir Dr. Behçet Uz. Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Üniversitesi’nden mezun olan Demirpençe,  Çocuk Kardiyolojisi üzerine yan dal uzmanı. Demirpençe’nin 2009 tarihinden itibaren Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Derneği, 2010 tarihinden itibaren ise Türk Kardiyoloji Derneği bilimsel kuruluşlara üyeliği devam ediyor.

Demirpençe; doğumsal kalp hastalıkları, kazanılmış kalp hastalıkları, kalp romatizması, kalp kapak hastalıkları, ritim bozuklukları ve anne karnındaki bebeğe ait kalp sorunları başta olmak üzere çocuk kalp hastalıklarının tanı ve tedavisiyle ilgileniyor.

Çocuk hastalıklarıyla ilgili önemli bilgiler
Demirpençe, her yeni doğan bin bebekten 8’inde doğumsal kalp hastalığının mevcut olduğunu, doğumsal kalp hastalıkları doğumdan hemen sonra anlaşılabileceği gibi çocukluk çağına kadar hiçbir bulgu vermediğini, bu hastalıkların büyük bir kısmı anjiyo laboratuarında bazı yöntemlerle veya birtakım cerrahi yaklaşımlarla düzeltileceğinin bilgisini verdi. Demirpençe ayrıca doğuştan olan kalp hastalıkları dışında yine çocukluk çağında birtakım ritim problemleri ve kalp romatizması gibi sonradan kazanılan önemli kalp sorunları da mevcut olduğunu Agora Sohbetleri ziyaretçileriyle paylaştı.

Demirpençe, doğumsal kalp hastalığı dışında anormallik bulunmayan bebeklerin çoğunda altta yatan bir neden bulunmadığını en bilinen nedenlerin kromozom bozuklukları, çevresel etkenler, genetik nedenler, multifaktöriyel nedenlerin olduğunu anlattı.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin “Çocuk ve Kalp”  hastalığı hakkında bilinmeyenlerin konuşulduğu sohbetin çok faydalı olduğunu dile getirerek, 24 Ekim’de Genel Sanat Yönetmeni Yiğitcan Engin Şentürk ile “Etkili İletişim ve Beden Dili” ve 31 Ekim’de” İlk Yardım “ konusu ile Türk Kızılayı İzmir Proje ve Eğitim Merkezi Müdürü Çağatay Delen’i konuk edeceklerinin bilgisini verdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri