Agora’da nesiller arası dayanışmanın önemi vurgulandı

07 Nisan 2014 Pazartesi

Sosyal sorumluluk kapsamındaki projelere önem veren Agora Alışveriş Merkezi, geçtiğimiz günlerde bünyesinde Darüşşafaka Cemiyeti’ni ağırladı

agorada-nesiller-arasi-dayanismanin-onemi-vurgulandi

Darüşşafaka Cemiyeti günümüzde ailenin ve yaşlılara gösterilen ilginin öneminden bahsederek cemiyetlerinde de nesiller arası dayanışmayı artırıcı projeler sürdürdüklerini belirtti.

Darüşşafaka Cemiyeti yetkilileri ailenin her yaş grubundaki birey için değişik düzeyde önemli olduğunu özellikle yaşlılıkta çoğu kez bakım gereksinimi nedeniyle aile desteğinin daha da önem kazandığını vurguladı. Sosyal değişim ve dönüşüm sürecinden etkilenen aile yapısının çerçevesinde çocuklarına ve diğer sevdiklerine yakın bir yerdeki kendi evinde alıştığı ortamda yaşam sürdürmenin yaşlılar için giderek artan bir tercih nedeni olduğunu belirtti.

Günümüzde artık yaşlıların "uzaktan sevilmek" istediğinin altını çizen yetkililer; yaşlıların sevdiklerine ulaşılabilir yakınlıkta olmayı, aynı evde hayatın tam ortasında değil yakın çevresinde olup da en fazla etkilenen olmayı tercih ettiklerini söyledi.  Bu kapsamda ailelere büyük sorumluluk düştüğünü ve daha duyarlı olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri