Agora’da yoga saati

14 Nisan 2014 Pazartesi

Agora Sohbetleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Agora Alışveriş Merkezi aktivite alanında Yoga Eğitmeni Gizem Gümüşay tarafından gerçekleşen “Yoga ile Sağlıklı Yaşam” konulu sohbet her zaman olduğu gibi izleyiciler tarafından çok yoğun ilgi görerek, büyük beğeni topladı

agorada-yoga-saati

Yoga, kökeni Hindistan’a dayanan köklü bir felsefe, bir yaşam biçimidir. Amaç kişinin ruhsal ve bedensel yönden huzur bulmasıdır. Bu da her şeyden evvel kişinin kendini tanıması ile mümkün olacaktır. Yoga kişinin kendini tanıması hususunda en etkili yöntemlerden biridir. Yoga bir dini inanç değildir. Kişinin kendini derinlemesine tanıması ve bu sayede kendinden hareketle evrenin uyumunu yakalaması esasına dayanır. Kişi canlı cansız her şeye derin bir sevgi beslemeyi öğrenir. Bu da onun anlamsız acılarla yıpranmasını engeller.

Yoga eğitmeni Gizem Gümüşay, yoganın temel basamakları ve de sağlık açısından sağlayabileceği faydaları anlatırken, dinleyicilerle beraber yoga uygulamaları da yaptı. Yoga hareketlerini düzenli uygulayan bireyin hayatının bütün boyutları olumlu yönde etkilenmekte ve gelişmekte olduğunun altını çizen Gümüşay, uygulanacak nefes teknikleri ve ana yoga hareketleriyle MS, panik atak gibi birçok hastalığın iyileşebileceğini belirtti.

7’den 77’ye herkes için yoga
Her yaş grubundan bireylerin yoga hareketlerini rahatlıkla uygulayabileceğini belirten Yoga Eğitmeni Gizem Gümüşay; çiftler, hamileler, bebekler, çocuklar ve eklem ağrıları olan yaşlılar için eğitim programları olduğundan bahsederek uygulamalı olarak temel nefes teknikleri ile ayakta birkaç duruş yöntemini Agora Sohbetleri izleyicileriyle paylaştı.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Agora Sohbetleri’nin Mayıs ayında da birbirinden farklı konu ve konuklarla devam edeceğini söyleyerek, 18 Nisan Cuma günü Agora Sohbetleri’nde Moris Bencuya Oçem Müdürü Ömer Ünal’ın Otizm hakkında Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerini bilgilendireceğini belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri