Agora’dan Kadınlar Günü’ne özel sergi

27 Şubat 2015 Cuma

2003 yılından itibaren sektöre getirdiği yenilikler, ilkler ve özel projelerle adından sıkça söz ettirmeye devam eden Agora Alışveriş Merkezi, Dünya Kadınlar Günü’ne özel Hanri Benazus ve Cemile Sevgi Tanrısever’in eşsiz koleksiyonundan oluşan“Atatürk ve Kadın Fotoğrafları Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor

agoradan-kadinlar-gunune-ozel-sergi

Agora Alışveriş Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak ‘Atatürk ve Kadın Fotoğrafları Sergisi’ düzenliyor. Hanri Benazus’un ve Cemile Sevgi Tanrısever’in özel koleksiyonunda yer alan fotoğraflardan oluşan sergi, Agora ziyaretçilerini bekliyor.

Atatürk bir yazısında, “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” diyerek, kadınlar hakkındaki görüşünü beyan etmiştir. Ailenin temeli sayılan Türk kadınının toplumla bir bağ, kurmasını isteyen Atatürk; kadınlara, medeni ülkeler seviyesine çıkmanın en önemli koşullarından olan eşitlik haklarını vermek istemiş ve Türk kadının daha rahat bir hayat sürdürmesini isteyen, onun omuzlarındaki ağırlığın farkında olan Mustafa Kemal Atatürk; Cumhuriyetin teminatı olan kadınlara önemli haklar vermiştir. Haklarını alan Türk kadını, bu gelişmenin ardından sosyal hayattaki yerini almıştır.

Ayrıca Benazus ve Tanrısever Agora’da kitaplarını imzalayacak
Benazus ve Tanrısever 28 Şubat- 8 Mart günleri arasında gerçekleşecek  ‘Atatürk ve Kadın Fotoğrafları Sergisi’ süresince kitaplarını satışa sunacak ve imzalayacak.  Agora Alışveriş Merkezi B Blok aktivite alanında sergiyi gezen ziyaretçiler, Atatürk ile duygu dolu bir yolculuğa çıkacak.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Türkiye’nin en büyük Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip olan Hanri Benazus’un, “Atatürk ve Kadın” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek İzmirlileri bu çok özel sergiyi görmeleri için Agora’ya davet etti. Noyan, bu vesile ile Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri