Akasya Acıbadem açıldı

07 Mart 2014 Cuma

“Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi”, alışveriş - sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray’a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası’nın hem de İstanbul’un iddialı projesi olarak açıldı

akasya-acibadem-acildi

Akasya Acıbadem Yeni Nesi Yaşam Kompleksi, 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Kompleks, Türkiye’nin önemli markalarını bir araya getirirken dünyadan ünlü markaları da ilk kez Türk perakende sektörüyle tanıştırıyor. Akasya Acıbadem, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi’nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan koridorları, 10 dönüm Akasya Parkı, İstanbul’un en büyük ve en son teknolojiyle donatılmış LG IMAX Salonu ve 15 adet sinema salonuyla dün (6 Mart) kapılarını açtı.

Akasya Acıbadem; hazır giyim, sağlık, güzellik, kozmetik, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev dekorasyonu, cafe, restoran, hipermarket gibi zengin markalarıyla misafirlerini ağırlıyor. Türk perakende dünyasına ilk kez girecek olan Fransa’nın ünlü cafe&şarküteri markası Fauchon, Amerika’nın en ünlü ev dekorasyon markası Crate&Barrel ve dünyaca ünlü Victoria’s Secret Pink Koleksiyonu’na da yer verdiği tüm ürünlerini barındıracak İstanbul’daki ilk mağazasıyla Akasya Acıbadem misafirleriyle buluşuyor.

Çocuk cumhuriyeti KidZania Akasya Acıbadem'de
Dünyanın bir çok ülkesinde yer alan ve çocuklara eğlenirken öğrenme imkanı sunan "Edutainment" konseptinin dünyadaki yaratıcısı, dünyanın en büyük çocuk "eğitim ve eğlence" markası olmayı başarmış KidZania, Akasya Acıbadem içerisinde 10 bin metrekare alanda 4-14 yaş arası çocuk misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

IKSV ile Akasya’da daha çok sanat
Uluslararası arenada söz sahibi sanatçılar, Türkiye müzik sahnesinin hem genç hem en deneyimli ekipleri İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) danışmanlığında düzenlenen klasik müzik, caz dinletileri ve konserler ile Akasya Acıbadem’de müzikseverlerle buluşacak. Akasya Acıbadem, planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler ile misafirlerine alışverişin dışında, nefesli ve keyifli bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunuyor.

Akasya, Türkiye'nin en önemli ressamlarını "Akasya Sanat 1" isimli ilk karma sergisi'nde sanatseverlerle buluşturuyor. 6 Mart-6 Mayıs günleri arasında Akasya Meydan No: 223'de gerçekleşecek karma resim sergisinde; Adnan Çoker, Balkan Naci, Bubi, Mustafa Ata, Ferit Özşen,
Koray Ariş, Güngör Taner, Mustafa Altıntaş, Bedri Baykam, Halil Akdeniz, Adem Genç gibi Türkiye'nin birbirinden değerli ressamları sanatseverlerle buluşacak.

Ödüllü proje
Projenin Akasya Rezidans bölümü daha tamamlanmadan The European Property Awards 2012’de “En İyi Yüksek Bina Mimarisi” kategorisinde “Avrupa’nın En Başarılı Projesi” ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Koru ve Göl parselleriyle, başka değerli bir yarışmada, MIPIM Awards 2013 kapsamında, dünya klasmanında  “Best Residential Development” finalisti oldu ve finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.

Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” ve Akasya Acıbadem Konut Projesi, enerji verimliliği ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye’de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri