Akdeniz’in en büyüğü açıldı

23 Ekim 2013 Çarşamba

Decathlon, Türkiye’deki 6’ncı mağazasını Adana Optimum'da bugün (23 Ekim) açtı

akdenizin-en-buyugu-acildi

Türkiye’nin 6’ncı, dünyanın ise 838’inci Decathlon mağazası bugün Adana’da kapılarını açtı. Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi’nde açılan mağaza, 2 bin 500 metrekarelik alanıyla Akdeniz’in en büyük spor mağazası olma özelliğini taşıyor. Mağazada 50 farklı spor dalında 70 bin ürün tüketicilerle buluştu.

18 ülkede 800’ü aşkın mağazası bulunan spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Samsun’da 5 Mega spor mağazası bulunan Decathlon, altıncı mağazasını Adana’da Optimum Outlet Alışveriş Merkezi’nde açtı. Decathlon bünyesinde 50 farklı spor dalında amatörden profesyonele, çocuktan yetişkine, her bütçe için ayrı spor ekipmanları, spor tekstilleri ve aksesuarlarını barındıyor.

Ankara Kent park Alışveriş Merkezi’nde 3 bin metrekarelik, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde 5 bin metrekarelik, Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde 6 bin metrekarelik, İzmir Optimum Alışveriş Merkezi’nde 3 bin 500 metrekarelik ve Samsun Piazza Alışveriş Merkezi’nde 3 bin 900 metrekarelik mağazaları bulunan Decathlon, ilginin yoğun olması sebebiyle Türkiye yatırımlarına hız verdi. Bu çerçevede bir süredir devam eden, 2 bin 500 metrekarelik alana sahip 6’ncı Decathlon mağazası, bugün Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde hizmete girdi. Yeni mağazasıyla 50 kişiye daha istihdam sağlayan Decathlon’un Türkiye’deki ekibi 550 kişiye ulaştı.

Decathlon Türkiye Ülke Müdürü BoumedienneBoualaoui, “Türkiye, 2012 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu. Türkiye’de mağaza sayımızı arttırmayı planlıyoruz” dedi.

Decathlon Türkiye Ülke Müdürü BoumedienneBoualaoui konuyla ilgili “İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor, sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük, bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmaya karar verdik. Kısa bir süre önce İstanbul’da 2’nci mağazamızı ve ardından Samsun’daki ilk Decathlon mağazamızı açtık” diye konuştu.

BoumedienneBoualaoui ayrıca “Kısa bir süre arayla şimdi Akdeniz’deki ilk mağazamızı açmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Adana, her mevsim spora uygun iklimi, spor alternatiflerinin çokluğu tesis olanaklarının genişliği ve gelişmekte olan ekonomik ve kültürel yapı nedeniyle tercih ettiğimiz bir il oldu. Mağazaya, Adana’nın yanı sıra Mersin, Osmaniye, Hatay, Kayseri ve Gaziantep’ten de ilgi bekliyoruz. Bu mağazamızın ardından görüşmeleri devam eden yeni mağaza planlarımız da var” dedi.

Hem spor alanı hem alışveriş
Mağazadaki tüm ürünler denenebiliyor. Mağaza koridorlarındaki özel bisiklet alanlarında bisiklete binilebilir, masa tenisi veya badminton oynanabilir, doğa yürüyüşü ayakkabıları mağazanın içinde özel olarak hazırlanmış engebeli alanda test edilebilir durumda. Mağazada ayrıca çocuklar için dev bir trambolin de bulunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri