Albert Einstein’ın deri ceketi 110,500 pounda Levi’s’ın oldu

15 Temmuz 2016 Cuma

İkonik jean markası Levi’s®, ünlü fizikçi Albert Einstein tarafından giyilen tarihi deri ceketini satın aldı

albert-einsteinin-deri-ceketi-110500-pounda-levisin-oldu

Geçmişten bugüne dünyanın en popüler jean markası olma özelliğini koruyan Levi’s®, dünyaca ünlü Christie’s Müzayede Evi’nde düzenlenen açık artırma sonucunda Albert Einstein’in deri ceketinin yeni sahibi oldu.


Londra’da gerçekleştirilen açık artırmada satın alınan “Cossack” ceket, Einstein tarafından Amerikan vatandaşlığına geçtiği 1930’lu yılların ortasında giyilmişti. Albert Einstein, 110,500 Pound’a satılan ceketle pek çok kez fotoğraflanmıştı. Bunlardan en ünlüsü ise 1938 yılında Lotte Jacobi tarafından çekilen ve aynı yılın Nisan ayında TIME Dergisi’nin kapağını süsleyen fotoğrafıydı.


Levi’s® tarihçisi Tracey Panek yaptığı açıklamada: “Albert Einstein bir dahi ve bir ikondu. Bu ceket, Levi’s® ürünlerinin kültürümüzün merkezinde olduğunun örneklerinden biri. Şaşırtıcı bir şekilde onca yılın ardından Einstein’ın ve içtiği sigaranın kokusu ceketin üzerinde duruyor. Ürünün evine dönüyor olmasından dolayı çok mutluyum.” dedi.


Christie’s Müzayede Evi’nden Thomas Venning ise arşivlerinde yer alan ikonik ceketi Levi’s®’ın elde etmesinden dolayı oldukça heyecanlı olduklarını belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri