Ali Ülker: Bakkalları küstürmeyiz

12 Temmuz 2013 Cuma

Perakendedeki ağırlığını artıran Ülker Grubu’ndan bakkallara ve küçük esnafa güvence geldi. Yıldız Holding Başkan Yardımcısı Ali Ülker, “Haksız rekabet oluşturan düşük fiyat politikası ile bakkal ve küçük esnafı küstürmeyiz” dedi

ali-ulker-bakkallari-kusturmeyiz

Ülker Grubu, Gözde Girişim çatısı altında topladığı şirketlerle perakendedeki ağırlığını artırıyor. Gözde Girişim, Bizim Toptan’ın yanında sektörün iki önemli oyuncusu Dia ve Şok’u satın alarak perakendenin önemli oyuncularından biri haline geldi. Şimdi buna Onurex mağazaları da eklendi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, “Türkiye piyasasını iyi anlayan, dinamiklerini iyi bilen bir grubuz ve adil rekabet yapabileceğimizi düşündüğümüz için buradayız” dedi. Piyasadaki rekabet ortamıyla, küçük esnaf ve bakkallara zarar vermeden marketçilik yapacaklarını vurgulayan Ülker, “Haksız rekabet oluşturan düşük fiyat politikası ile bakkal ve diğer küçük esnafı küstürmek istemeyiz. Çünkü onlar bizim aynı zamanda müşterimiz. Piyasadan geldiğimiz için müşterimizi daha iyi anlama şansımız olacak” değerlendirmesini yaptı.

Ucuza satılmayacak
Dia ve Şok marketler için Miss ve Mintax gibi kaybolmaya yüz tutmuş eski markaları tekrar üretecekleri bilgisini veren de Ülker, Türkiye’nin kendine özgü markalarını canlandıracaklarını söyledi. Ali Ülker, kendilerine en fazla bu marketlerde Ülker markalı ürünlerin ucuza satılıp satılmayacağının sorulduğunu da belirterek, şunları söyledi: “Dia ve Şok’larda Ülker markalı ürünler daha ucuza satılmayacak, fiyatları piyasa şartları belirleyecek” dedi.

Kaynak: Zafer Özcan - Bugün Gazetesi


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri