Adana Optimum’da Sağlık Günleri

10 Eylül 2012 Pazartesi

Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen Sağlık Günleri’nin ilkinde ziyaretçilere balık yağının faydaları anlatıldı

adana-optimumda-saglik-gunleri

“Beynin gıdası” olarak bilinen ve bebeklerde de anne sütünden sonra en fazla tercih edilen besin olan balık yağının kolesterolü düşürdüğü, kalp hastalıklarına iyi geldiği, sindirimi kolaylaştırdığı, dikkat eksikliği ve diğer bilişsel rahatsızlıklara “ilaç” görevi üstlendiği bildirildi.

Balık yağının çocuklarda, yetişkinlerde ve gebelikte; beyin, göz ve sinir sisteminin gelişiminde ve kalp damar sağlığının korunmasında ilaç kadar etkili bir gıda olduğu vurgulandı. Balık yağının aynı zamanda omega 3 hücre yenilenmesi dahil birçok önemli fonksiyonu olan bir yağ asidi ve tam bir cilt dostu olduğu belirtildi.

Balığın “beynin gıdası” olarak bilindiğini vurgulayan uzmanlar, “Çünkü balık tüketen bazı insanlarda depresyona, dikkat eksikliğine ve diğer bilişsel rahatsızlıklara çok fazla rastlanmadığı bilimsel bir gerçektir” dediler.

Balık yağının ayrıca diyabet, astım, gelişim bozuklukları, hareket bozukluğu,  obezite, böbrek rahatsızlıkları ve kemik erimesine de iyi geldiği ifade edildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri