Agora yoga eğitimi gerçekleştirdi

30 Ekim 2013 Çarşamba

Agora Alışveriş Merkezi, “Yoga ile Sağlıklı ve Coşkulu Bir Sonbahar” konu sohbet düzenledi

agora-yoga-egitimi-gerceklestirdi

Agora Sohberleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Agora Alışveriş Merkezi aktivite alanında Orijinal Yoga Sistemi Eğitmeni Dilşen Oktay tarafından “Yoga ile Sağlıklı ve Coşkulu Bir Sonbahar” konulu bir sohbet gerçekleşti.

Yoga Academy eğitmeni Dilşen Oktay, yoganın temel basamakları ve de sağlık açısından sağlayabileceği faydaları anlatırken, dinleyicilerle beraber yoga uygulamaları da yaptı.

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte kişilerde yaşanan fiziksel ve ruhsal değişikliğin birçok insanı olumsuz etkilediğini belirten Oktay, Orijinal Yoga Sistemi hareketleriyle bu etkilerin en aza indirilebileceğini söyledi. Yoga Eğitmeni Oktay, Orijinal Yoga Sisteminin 8 basamaklı bir gelişim sistemi olduğunu anlatarak, bu sistemin bireyi fiziksel, ruhsal, zihinsel, sinirsel ve duygusal olarak geliştirip güçlendirdiği üzerinde durdu.

Yoga her alanda mutluluk sağlıyor
Orijinal Yoga Sistemini düzenli uygulayan bireyin hayatının bütün boyutlarında olumlu yönde etkilenip gelişebileceğini belirten Oktay, Orijinal Yoga Sistemi’nde milyonlarca teknik bulunduğunu da söyledi. “Cala Neti” tekniğinden bahseden eğitmen, bu tekniğin birçok  yararı olduğundan da bahsetti. “Cala Neti” tekniğinin yararları, sinir sistemini yatıştırır, nezle, sinüzit, göz, kulak, burun ve boğaz rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur, uyku sersemliği geçmekte, kafada ve tüm bedende hafiflik ve yenilenme hissedilmekte, farkındalık ve konsantrasyon artmakta, astım, zatürre, bronşit gibi solunum rahatsızlıkları önlenmekte ve iyileşmekte olarak biliniyor. Yüz kaslarının gerginliği, sinirsel tikler ve yüz felci giderilirken bu teknik beyni sakinleştirmekte, epilepsiyle migrene iyi gelmekte.

0’dan 100’e herkes için yoga
Her yaş grubundan bireylerin Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini rahatlıkla uygulayabileceğini belirten Oktay, çiftler, hamileler, bebekler, çocuklar, yaşlılar ve bel fıtığı rahatsızlığı olanlar için de farklı eğitim programları olduğundan bahsederek, uygulamalı olarak temel nefes teknikleriyle ayakta birkaç duruş yöntemini Agora Sohbetleri izleyicileriyle paylaştı.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Hasan Noyan, Agora Sohbetleri’nin Kasım ayında da birbirinden farklı konu ve konuklarla devam edeceğini söyleyerek, 1 Kasım Cuma günü Agora Sohbetlerinde Yaşam Koçu Semra Bakioğlu’nun “Quantum” hakkında Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerini bilgilendireceğini belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri