Akbatı dinozor sergisine ev sahipliği yapıyor

20 Ağustos 2014 Çarşamba

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi dünyaca ünlü Kids’ Dino Dig dinozor sergisini çocuklarla buluşturuyor. İnteraktif sergide dev dinozor iskeleti ve dinozor fosilleri de yer alıyor

akbati-dinozor-sergisine-ev-sahipligi-yapiyor

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, çocukların en sevdiği etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Akbatı, daha önce birçok ülkeyi dolaşan Kids’ Dino Dig etkinliğiyle çocukları tarih öncesi çağlara heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. 14 Eylül’e kadar devam edecek sergi, yaz tatilinin sonunda çocuklara uygulamalı tarih heyecanını yaşatmayı amaçlıyor.

Kids’ Dino Dig’in en dikkat çeken bölümü, çocukları tarih öncesine götürecek dinozor kazısı etkinliği.  Dinozor Kazısı’na “paleontolog” olarak katılan çocuklar, rehberlerin yönetiminde milyonlarca yıl öncesine ait fosilleri gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Özel kazı aletleri ve kıyafetlerle bilim insanı olmanın heyecanını yaşayacak olan çocuklar, milyonlarca yıl önceki hayata ilişkin bilgileri de eğlenerek öğreniyor. 

Etkinliğin rehberli turunda dev Alosaurus iskeleti, dinozor fosilleri, dinozor ayak izi, dinozor kuluçkası gibi sergiler hem çocukların hem de büyüklerin ilgisini çekiyor.  Etkinliğe katılan çocuklar etkinlik sonunda Dinozor Uzmanı sertifikası ile ödüllendiriliyor. 

Atölye çalışmaları Eylül ayı boyunca devam ediyor
Akbatı’da üçüncü yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı Eylül ayı  festival havasında geçecek.  6 Eylül gününde Akbatı’ya gelen ziyaretçileri müzik, dans ve özel gösterilerle birlikte çeşitli sürprizler bekliyor.  Ayrıca Akbatı’yı ziyaret eden çocuklar Eylül ayı boyunca hem bilgilendirici hem de el becerilerini geliştirici farklı atölye çalışmalarına katılabilecek.  Çocuklar, “Akbatı 3’üncü yıl kutlama maskeleri”, “ Sihirli 3D Dinozorlarla Tanışıyoruz”, “Kalem Kutusu Yapıyoruz” gibi farklı temalarda atölye çalışmalarına ücretsiz olarak katılırken, büyükleri de haftanın belirli günlerinde Akbatı Lezzet Platformu’nda düzenlenecek, çok özel yemek tariflerini öğrenme fırsatı sunan “Lezzet Atölyeleri” bekliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri