Akmerkez işıklarını “dünya” için kapatacak

27 Mart 2014 Perşembe

Akmerkez, iklim değişikliğinin tehlikelerine dikkat çekmek için ışıklarını bir saatliğine kapatacak

akmerkez-isiklarini-dunya-icin-kapatacak

Akmerkez, 29 Mart Cumartesi günü saat 20.30 ile 21.30 saatleri arasında ışıklarını bir saatliğine kapatarak, dünya saati uygulamasına destek verecek ve iklim değişikliğinin tehlikelerine dikkat çekecek.

Bugün küresel iklim değişikliği ve çevre sorunları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla 7 kıtada, 150'den fazla ülkede, 7 binden fazla şehirde milyonlarca insana ulaşarak, dünyanın en yaygın çevrecilik hareketinden birine dönüşen uygulamaya, Akmerkez her yıl olduğu gibi bu yıl da katılıyor.

İlk olarak Avusturalya’nın Sidney kentinde binlerce kurum ve milyonlarca insanın, sembolik olarak ışıklarını bir saat kapatarak başlattığı Dünya Saati uygulaması, dünya kamuoyuna önemli bir mesaj vermişti.

“Dünya’nın iklimi değişiyor ve küresel ısınma artıyor”
Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 2007 yılında başlatılan ve tüm dünyada yankı bulan Dünya Saati uygulaması, WWF Türkiye’nin organizasyonuyla da 2008 yılında beri Türkiye’de de uygulanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri