Atatürk’ün şıklığı Espark’ta canlanıyor

26 Ekim 2015 Pazartesi

ECE Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilen ve 2014 yılı içerisinde ICSC tarafından perakendenin Oscar’ ı “Solal Pazarlama Ödülü” nü alan Espark Alışveriş Merkezi, aktivitelerine devam ediyor. Büyük önder Atatürk’ün şıklığını oluşturan dillere destan kıyafetleri, Ata’nın kendi terzisi olan Levon Usta’nın 4'üncü kuşak torunu Levon Kordonciyan ile orijinal kalıplar üzerinden tekrar hayata geçiyor

ataturkun-sikligi-esparkta-canlaniyor

24 Ekim – 1 Kasım arasında Türkiye’de ilk defa Espark’ ta sergilenecek olan “Yüzyılın En şık Lideri” isimli sergide, şıklığı ve uygun kıyafet seçimi ile gittiği her yerde tüm dikkatleri üzerine çeken Atatürk’ün elbiseleri ve yanlarında o elbiseleriyle birlikte Atatürk’ün fotoğrafları Eskişehirlileri karşılıyor olacak. Kıyafet devrimi ile Türk Milleti’ ne dönem halkına daha çağdaş bir görünüm kazandıran Atatürk, bu değişimin de öncüsü olmuştur. Dönemin erkek şıklığını da barındıran sergide; terzi mankenlerine giydirilmiş Ulu Önderin 15 adet takım elbisesi ile tarihi değeri olan ve Levon Usta’nın kullandığı makas (1915), dikiş makinesi (1930) omuz cetveli (1922) gibi ürünler yer alıyor.


Levon Kordonciyan kimdir?
Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte Atatürk, terzilik eğitimi için Fransa'ya altı kişi gönderir. Cumhuriyet’in ilk terzileri olacak bu kişilerden biri de (büyük dede) Levon ustaydı. O zamanlar çıraklık ve kalfalığın olduğu terzi piyasasında eğitim almış biri olmak, hem de eğitimini Fransa'da alması Levon Kordonciyan'ı bir adım öne geçirmeye yetmişti.


Fransa’da eğitimini başarıyla tamamlayarak ülkemize dönen Levon Usta ulu önderin de kıyafetlerini ve özellikle smokin ve fraklarını dikmeye başlamıştı.


Ailenin bu önemli mirasını sürdüren 4’üncü kuşak Levon Kordonciyan ise günümüzde siyaset, spor, sanat gibi dalların dünyanın önde gelen isimlerini giydirmeye devam ediyor. Şu anda hâlâ atölyede ilk günkü haliyle duran ve kullanılan makası, omuz terazisi ve kömürlü ütüsü yorgun halleriyle bile olsa zamana direnmeye devam ediyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri