Avrupa ve Asya’yı buluşturan AVM: Tepe Nautilus

09 Temmuz 2014 Çarşamba

Açılışının 12’nci yılında yenilenen Tepe Nautilus AVM, Marmaray’ı metro ile buluşturan durakta yer alması nedeniyle lokasyon avantajını da güçlendirdi. Yenileme çalışmalarının yaklaşık 10 milyon dolara mal olduğunu belirten Tepe Nautilus AVM Müdürü Mahmut Metin Gültekin, “Meydana bakan kafeler, meydana hayat veren etkinlikler, Nautilus heykeli, peyzaj ve oturma alanları ve yenilenen konsepti ile Tepe Nautilus Avrupa ve Asya’yı buluşturan yepyeni bir alışveriş merkezi oldu” diyor

avrupa-ve-asyayi-bulusturan-avm-tepe-nautilus

Tepe Nautilus’ta hummalı bir çalışma tamamlandı ve yenilenen yüzüyle ziyaretçilerinizle buluştunuz. Yenilenmeye neden ihtiyaç duyuldu?

İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, Kadıköy, Üsküdar, Acıbadem, Koşuyolu gibi nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bir bölgede yer alıyor ve bu sayede de 11 yıldır sadık bir ziyaretçi profiline sahibiz. Açıldığımız ilk günden beri müşteri memnuniyetini ve hizmetini en üst seviyede tuttuk ve mağaza karmamız ile Anadolu Yakası’na damga vurmuş bir alışveriş merkezi olduk. Tepe Nautilus’un Kadıköy-Kartal metro hattının üzerinde bulunması ve Marmaray’ı metro ile buluşturan Ayrılıkçeşmesi durağının Tepe Nautilus’ta yer alması sayesinde Kazlıçeşme’den Kartal’a kadar olan ulaşım haritasının tek kesişme noktası olarak konumlandık. Dolayısıyla sadık müşterilerimizle birlikte yepyeni bir kitlenin de beklentilerine yönelik hizmet vermek istedik ve böylece yenileme çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştirdik.

Tepe Nautilus’un yenilenme süreci ne kadarlık bir zaman aldı, süreç nasıl geçti, sizden bilgi alabilir miyiz?

Yenileme çalışmalarımız 18 ay kadar kısa sürede tamamlandı. Yenileme çalışmalarında günün koşullarını dikkate aldık. Artan ziyaretçi kapasitemizin AVM içinde sirkülasyonunu kolaylaştırmak için yürüyen merdiven sayımızı artırdık. Asansörlerimizin teknolojisini yeniledik. Aydınlatma ve havalandırma sistemlerini modernize ettik. İhtiyaçlarımız doğrultusunda mağaza karmamıza yeni restoranlar ekledik. Tepe Nautilus’un yenileme çalışmaları sırasında Marmaray ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettik. Marmaray ve metroyu buluşturan Ayrılıkçeşmesi durağının açılması nedeniyle durak ve Tepe Nautilus arasındaki alanda çevre düzenlemesiyle dikkat çeken bir meydan oluşturduk. Bu meydanda görsel etkiyi artırmak için Tepe Nautilus’a ismini veren ‘Nautilus’ heykelini meydana yerleştirdik.

Yenilenme çalışmaları ne kadar mal oldu? Yenilen yüzüyle Tepe Nautilus nasıl bir AVM oldu?

Yenileme çalışmalarımızı yaklaşık 10 milyon dolar yatırımla gerçekleştirdik. Böylece meydana bakan kafeler, meydana hayat veren etkinlikler, Nautilus heykeli, peyzaj ve oturma alanları ve yenilenen konsepti ile Tepe Nautilus Avrupa ve Asya’yı buluşturan yepyeni bir alışveriş merkezi oldu.

Ziyaretçi sayısı yüzde 35 arttı

Projede kimlerle çalışıldı, en çok hangi konular üzerinde duruldu?

Projemizin hazırlık aşamasında konusunda uzman danışmanlar, proje yöneticileri ve mühendislerle tüm ayrıntıları hesaplayarak kiracılarımıza ve ziyaretçilerimize nasıl daha rahat ettirebiliriz diye planlar yaptık. Projemizi detaylandırarak yenileme çalışmalarımızda en çok müşterilerimize sunacağımız hizmetin kalitesini artırmak ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutulmasına dikkat ettik.

Yenilenen AVM’nin nasıl bir iddiası var, ziyaretçilere ne gibi sürprizler yapıyorsunuz?

Tepe Nautilus’un Anadolu Yakası’nın en çok ziyaret edilen alışveriş noktalarından biri olması nedeniyle zaten çok büyük bir sorumluluğumuz var. Bunun için ziyaretçilerimize sergi, müzayede gibi sanat etkinliklerinden, çocuk atölye çalışmalarına, eğlenceli konserlerden ünlü söyleşilerine, sosyal sorumluluğumuza yönelik aktivitelerden tüm ailelerin katılabileceği her yaş grubuna, özel, farklı ve eğlenceli etkinlikler ve aktiviteler düzenliyoruz. Ziyaretçilerimize alışveriş merkezimizde bulunan markalarla işbirliği yaparak özel indirim fırsatları da sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde farklı etkinliklerle de ziyaretçilerimize çok özel sürprizlerimiz olacak.

Yenilenen AVM ile ziyaretçi sayısınız arttı mı? Öngörülerinizi de öğrenebilir miyiz?

Yenileme çalışmalarımız ve metro, Marmaray açılışı ziyaretçi sayımızı yaklaşık yüzde 35 oranında arttırdı. Bu sayının daha da artması ve kalıcı olması için çalışmalar yapıyoruz.

Tepe Nautilus, İstanbul’un en önemli iki toplu taşıma projesi Marmaray ve Anadoluray hatlarının kesişme noktasında yer alıyor. Toplu ulaşım araçları nasıl bir sinerji yaratıyor?

İstanbul çok büyük ve çok özel bir şehir. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından insanların var olduğu bu şehirde toplu taşıma araçları da her geçen gün önem kazanıyor. Yoğun insan sirkülasyonun olduğu Ayrılıkçeşmesi durağı da kültürel bir mozaiğin büyük parçası gibi oldu. Dolayısıyla toplu taşıma araçlarının Tepe Nautilus’a sunduğu en önemli avantaj ziyaretçi artışı ile birlikte birçok kültürden insanın burada buluşmasına da olanak sağlıyor. En değerli yatırım insanların mutluluğu olduğu için ortaya çıkan bu kültürel mozaiğin sinerjisinden de memnuniyet duyuyoruz.

Röportaj: Fulya B. ÖZTÜRK

 

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri