En iyi “Çocuk Hakları Kareleri” belirlenecek

22 Mayıs 2015 Cuma

Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ bünyesindeki Optimum Outlet, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğince bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen fotoğraf yarışması sona erdi. Türkiye’nin birçok ilinden toplamda 5 bin 227 fotoğrafın katıldığı yarışmanın kazananları, 1 Haziran günü Kozzy Alışveriş Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde düzenlenecek törende ödüllendirilecek

en-iyi-cocuk-haklari-kareleri-belirlenecek

“Çocuk Hakları Kareleri” fotoğraf yarışmasında dereceye giren isimler, 1 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’da, Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nin bünyesinde bulunan Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

Ödüllerin değeri 22 Bin 650 TL
Küçük büyük, fotoğraf sanatına gönül veren 2 bin 183 kişinin katılım gösterdiği “Çocuk Hakları Kareleri” konulu yarışmada 5 bin 227 fotoğraf yarıştı. Yetişkin Kategorisinde 4 bin 427 fotoğraf yarışırken Lise Kategorisinde 472, Ortaokul Kategorisinde ise 378 fotoğrafın sahibi finale kalabilmek için yarıştı.

Bu yılın fotoğraflarıyla ödül kazanan isimleri Yetişkin Kategorisinde; Arzu İbranoğlu (Birincilik Ödülü), Uğur Çiv, Mustafa Karahan olurken, Lise Kategorisinde; Burcu Emektar (Birincilik Ödülü), Gamze Kurt, Onur Kuter oldu. Ortaokul Kategorisinin kazanan isimleri ise; İlkiz Çağan Kolay (Birincilik Ödülü), Eda Akbaş ve Ege Aydın oldu. Farklı kategorilerde yarışarak finale kalan 69 eserin sahipleri toplamda 22 bin 650 TL değerindeki ödüllerin sahibi oldu.

Çocuk haklarının önemine dikkat çekildi
Çocuk Hakları ile ilgili toplumda bilinç oluşturmayı ve çocuk haklarının önemine dikkat çekmeyi amaçlayan “Çocuk Hakları Kareleri” isimli fotoğraf yarışması; “18 yaş üstü”, “Lise 9-12. sınıf öğrencileri” ve “Ortaokul 5-8. sınıf öğrencileri” olarak belirlenen kategorilerdeki fotoğraf severlerin katılımıyla sona erdi.

Çocukların eğitim, güvenli bir ortamda yaşama ve büyüme, düşüncelerini özgürce anlatabilme, düşüncelerine saygı gösterilmesi, bedensel ve zihinsel şiddete karşı korunma, sağlık hizmeti alma, çevre kirliliğinden ve yetersiz beslenmeden korunma, engelli çocukların her türlü eğitim, sağlık ve yaşam koşullarının ücretsiz olarak sağlanması, uyuşturucuya, cinsel sömürüye ve zorla çalıştırılmaya karşı korunma haklarını yansıtan binlerce fotoğraf birbirleriyle yarıştı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri