En küçük semazen Adana Optimum’da

31 Temmuz 2013 Çarşamba

Ramazan ayına özel birçok etkinlik düzenleyen Adana Optimum’da bu kez küçük semazenlerin canlı müzik eşliğindeki sema gösterisi vardı

en-kucuk-semazen-adana-optimumda

Yaşları 9 ile 12 arasında değişen küçük semazenler, ramazanın güzel ve mistik yanlarından birisi olan, manevi yönden insanı zenginleştiren değerleri yeniden hatırlattı. Semazenlerin, “Tennure” adı verilen kıyafetleri ve “sikke” diye tabir edilen sarıklarıyla bir elleri aşağıda diğer elleri yukarıda, parmak uçlarında dengelerini hiç bozmadan dönerek yaptıkları gösteriyi izleyenler, o anları ölümsüzleştirmek için cep telefonlarının kameralarından bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

Bu arada, semazenlerin arasına karışan 3 yaşındaki bir erkek çocuğu ise “en küçük semazen” olarak, gösteriye ayrı bir renk kattı. Sempatik tavırları, yanındaki ağabey ve ablalarını taklit ederek, sema gösterisi yapmaya çalışmasıyla dikkati çeken minik semazen, izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Adana Optimum Outlet AVM’de orta oyunundan Hacivat&Karagöz’e, Kavuklu ve Pişekâr’dan Arap Bacı’ya kadar nostalji yaşatan birçok etkinlik ziyaretçilerle buluşturuluyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri