Feridun Fikri Uğur resimleri Oasis’te

10 Nisan 2013 Çarşamba

Feridun Fikri Uğur Resim Sergisi 12– 27 Nisan günleri arasında Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde sergilenecek

feridun-fikri-ugur-resimleri-oasiste

“Resimlerim hakkında konuşmasını beceremem. Parlak laflar edemem, etmem. Resimlerim işim; işim resimlerimdir. Onlarla kavga ettim. Yüzlerce resmimi yırttım. Sonunda yenile yenile yenmesini öğrendim. Bu kavgada kazandığıma eminim” diyor suluboya ressamı Feridun Fikri Uğur.
 
Sanatçı, 1950 yılında Elazığ, Palu’da doğdu. Elazığ – Palu’dan Datça’ya, yarısı resim yapmakla geçen, 57 yıl... 1973 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim İş Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli ortaöğretim kurumlarında ve Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nde resim-iş öğretmenliği yaptı. 1978 yılında, 25 yılını geçirdiği Hollanda’ya gitti. Hollanda’da 15 yıl boyunca Türk çocuklarına Türkçe dersleri verdi. 1991 yılında görevden ayrılarak, kendi atölyesinde resim çalışmalarına devam etti.

Sanatçı genellikle resimlerinde konu olarak çiçekleri tercih etse de, suluboya konusundaki hakimiyetini yaptığı desenleriyle de gösteriyor. Suluboya çalışmalarında renklerin lekesel dağılımıyla çiçekleri resmetmekten çok renkleri çiçekleştiren sanatçı, resimlerindeki formları en iyi şekliyle izleyiciye sunuyor.

Hollanda, Almanya, İtalya, İspanya, Portekiz, İngiltere, İsveç’te suluboya konusunda gezi ve incelemelerde bulundu. Resimleri (MEC) Maastricht Uluslararası Sanat Fuarı, Lahey Sanat Fuarı, Amsterdam ve Hertogenbosch Sanat Fuarı’nda sergilendi. 2002 yılında Türkiye’ye döndü. Halen Datça’da resim çalışmalarına devam ediyor ve Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla, Marmaris ve Datça’da sergiler açıyor.

Feridun Fikri Uğur’un Resim Sergisi, 12 Nisan Cuma günü, saat 18.30’da yapılacak bir kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde açılacak ve 27 Nisan’a kadar, pazartesi günleri dışında her gün 12.00- 20.00 saatleri arasında gezilebilecek. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri