Forum Genç Girişimciler Yarışması sonuçlandı

19 Ocak 2011 Çarşamba

Boğaziçi Üniversitesi mezunu Asaf Osman Çeken, “Çayname” adlı projesi ile Forum Genç Girişimciler Yarışması’nın birincisi oldu. Çeken, Forum İstanbul’un desteğiyle projesini hayata geçirecek

forum-genc-girisimciler-yarismasi-sonuclandi

Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nin düzenlediği “Forum Genç Girişimciler Yarışması” sona erdi. Forum İstanbul’un perakende sektörüne yenilikçi fikirler kazandırmak, genç girişimcileri desteklemek amacıyla düzenlediği yarışmaya 284 kişi katıldı. “En İyi Geçici Kiralama” kategorisinde ödüle değer proje bulunamazken, “En İyi Perakende” kategorisinde değerlendirilen projeler arasından Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun, 29 yaşındaki genç girişimci Asaf Osman Çeken’in, “Çaynağme” adlı projesi birinci oldu.  

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Boyner Genel Müdürü Aslı Karadeniz, Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Milliyet Gazetesi Yazarı Fatoş Karahasan, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Başkanı İsmail Haznedar, Mimar Serhan Gürkan ve Forum İstanbul Genel Müdürü Joao Xavier’den oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda yarışmada birinciliği elde eden Asaf Osman Çeken’e Forum İstanbul’da 30 ila 50 metrekare büyüklüğünde bir mağaza tahsis edilecek. Proje sahibinin açacağı mekânın ısıtma, soğutma, aydınlatma, elektrik, sıva, boya ve zemin hazırlığı gibi altyapı çalışmalarını üstlenen Forum İstanbul, girişimciye mağaza hazırlıklarında kullanmak üzere toplam 3 bin Euro değerinde operasyonel destek de sağlayacak.

Türk Sanat Müziği nağmeleriyle çay servisi
Asaf Osman Çeken’in Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık bölümünde okuduğu dönemde geliştirdiği Çaynağme, çay seromonisinin Türk Sanat Müziği konseptiyle birleştirildiği özel bir proje.
Çaynağme’de Asaf Osman Çeken’in kendi hazırladığı özel aromalı çay karışımlarının yanı sıra dünyada çeşitli ülkelere özgü yöresel çay çeşitleri de bulunacak. Çayların demlenme süreleri önemli olduğundan, mekânda çay servisi Çaynağme logolu küçük bir demlik, fincan ve kum saati ile yapılacak. Birbirinden farklı lezzetteki özel çaylar, çay felsefesi ve çay kültürünün yaşatıldığı özel bir atmosferde tüketiciye ulaşacak. 

Her bir çayın ayrı bir makamının ve isminin olduğu Çaynağmede mağazaya gelen müşteriler çaylarını, harmanın içeriğine göre seçebileceği gibi, o makamın uyandırdığı duyguyu dikkate alarak da çay seçimi yapabilecekler. Çay keyfine Türk müziğinin nadide eserlerinin eşlik ettiği Çaynağme’de müşteriler, mağazada çalan eserlerin hangi makamda olduğunu duvardaki ekrandan takip edebilecek. Dileyenler mağazada bulunan kütüphaneden kitap alıp okuyabilecek. Çaynağme’de demlikten fincana, çay bardağından tea infuser’a; kum saatinden, kupa, süzgeç ve termos bardaklara kadar her türlü çay aksesuarlarının yanı sıra çay satışı da gerçekleşecek.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri