Geleneksel Türk el sanatları Kulesite’de

10 Şubat 2014 Pazartesi

Kulesite’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘3’üncü Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni” sergisi Konya halkının ziyaretine açıldı. Birbirinden değerli eser ve ustaların yer aldığı serginin açılış töreni 7 Şubat Cuma günü Konya Valisi Muammer Erol, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim ve İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz’ın katılımıyla yapıldı

geleneksel-turk-el-sanatlari-kulesitede

Konya’nın yaşam ve eğlence merkezi Kulesite 7 - 16 Şubat günleri arası ‘3’üncü Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni’ne ev sahipliği yapıyor. Birbirinden değerli ustaların ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk el sanatlarının incelenebileceği sergi Konya halkının beğenisine sunuluyor.

Sergi kapsamında Kündekari, Habbablık, Hattı Gubari, Yemeni yapımı, Sedefçilik, Mütteka ve Üfleme Cam Sanatı gibi yüzyıllar boyunca babadan oğula geçen birçok değerli el sanatı ve bu sanatların çok az sayıdaki önemli ustaları Kulesite’de Konyalılarla buluşuyor.

Sergi hakkında düşüncelerini dile getiren Kulesite AVM Müdürü Mustafa Totan, “Kulesite olarak; unutulmaya yüz tutmuş bu paha biçilemez geleneksel sanatları ve değerli ustalarını geçmişine ve kültürel değerlerine büyük önem veren Konya halkıyla buluşturmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Her birimizin bu tür etkinliklerden çok büyük bir manevi kazancı oluyor. Ayrıca bu sergiler geleneksel sanatlarımızı yaşatma adına da çok büyük önem taşyor” dedi.

36 ustanın katılımı ile 36 geleneksel sanatın icra edildiği sergi Kulesite, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Limon Ağacı’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri