Gençler olay yerinde bir araya geliyor!

04 Ekim 2017 Çarşamba

Özgün sergi modelleri ile anaokulundan liseye kadar her yaş grubuna ayrıcalıklı eğitim fırsatları sunan GES Teknoloji, Ankara Podium Alışveriş Merkezi’nde Türkiye’de bir ilk olan “Olay Yeri İnceleme ve Adli Bilimler Sergisinde” gençleri bir araya getiriyor

gencler-olay-yerinde-bir-araya-geliyor

JLL tarafından yönetilen Ankara Podium Alışveriş Merkezi, kurduğu sergiler ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan GES Teknoloji işbirliği ile 5 Ekim 2017 Perşembe günü genç adli bilimcileri CSI London sergisinde ağırlayacak. Liseli öğrenciler sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve fen bilimlerinin birleştiği gizemli bir branş olan adli bilimler konusunda adeta delil avcılığı yaparak çözümler üretip, soruları cevaplamaya çalışacak.

 

Yaşama dair tıp, hukuk, fen bilimlerinin kesişimin deki birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak, fikir yürütmek, çözümler üretmek ve özel durumlara karşı tedbir alabilmek için disiplinler arası bir çalışma ile üretilen sergi ürünleri akademisyenler, davetli izleyiciler, yarışmacılar ve basın mensuplarından oluşan katılımcılara tanıtılacak. Konuşmalar ve sunumlar sırasında verilen bilgiler, ödüllü yarışmanın sorularından bazılarının cevaplarını oluşturacak. Yine katılımcılara ilginç ve merak edilen konularda bilgilendirmeler yapılarak güncel olaylar üzerinden mini bir adli bilimler eğitim fırsatı da sağlanacak.

  

Adli Bilimler’in duayenlerinden olan Hamit Hancı Hoca ödüllü “Genç Adli Bilimciler Yarışması” finalinde katılımcılara sorularını yöneltirken bir yandan da keyifli ve enerjik kişiliğiyle tecrübelerini aktaracak. Lise düzeyinde her biri 3’er kişiden oluşan 4 takımın yarışacağı final etabında katılımcılara, parmak izi, kıl lif inceleme, parça birleştirme, kan lekesi, kesici delici aletler, el yazısı, imza, olay yeri inceleme, ateşli silahlar, madde analizi ve drog, gıda zehirlenmeleri, DNA identifikasyonu, yanıcı yakıcı maddeler, görmediklerimiz, çapraz sorgu, delil çeşitlerini inceleme gibi konulardan oluşan 20 soru yöneltilecek.Yarışma sonunda düzenlenecek ödül töreninin ardından davetliler Hancı hocanın imzalayacağı kitaplarını alma fırsatını yakalayabilecek. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri