Japon Perakende Devi, Ekim'de Türkiye'ye Geliyor

15 Eylül 2008 Pazartesi

5 kıtada 400 mağazaya sahip Japon mağazalar zinciri Muji, ekim ayında İstanbul Nişantaşında açılıyor. Diş fırçasından eve kadar, markasız, kaliteli ürünler Muji çatısında buluşuyor.

japon-perakende-devi-ekimde-turkiyeye-geliyor
80li yıllarda markasız ama kaliteli ürünleri pazara sunmak üzere ilk mağazasını Japonyada açan Mujinin, Türkiyedeki ilk mağazası ekimde İstanbulda açıyor. Mujinin ürünlerindeki en temel özellik tasarım ve işlevselliğin bir arada olması kadar ürünlerin uygun fiyata satılması ve sadelik... 300 metrekarede 2 bin 200 çeşitÖnce Japonya, ardından Avrupa ülkeleri ve Amerikada adeta trend haline gelen Muji markasını Türkiyeye Bilka şirketi getiriyor. Açılışa sayılı günler kala, Türkiyeye gelen ürünler Japon yetkililer tarafından tek tek raflara yerleştiriliyor. İşlevleri benzeyen ürünlerin yan yana bulunduğu raf düzenlerinde arananlar daha kolay bulunabilecek. Gıdadan tekstile, elektronikten eve, kırtasiyeden kişisel bakım ürünlerine kadar akla gelebilecek pek çok kategoride 7 bin çeşit ürün Muji mağazalarında satılıyor. İstanbul Nişantaşında açılacak 300 metrekarelik mağazada ilk etapta 2 bin 200 çeşit ürün olacak. Bu ürünler için Japonyadan daha uygun olan Avrupa fiyatları esas alınacak. 5 yılda 5 mağaza hedefiYüzde 90ı Japonyada üretilen ürünler Türkiyeye Avrupa dağıtım kanalı olan İngilteredeki depodan gelecek. Türkiyede tıpkı Avrupa mağazalarında olduğu gibi kırtasiye, mobilya, kişisel bakım ürünleri, banyo ve seyahat malzemeleri satılırken, elektronik, gıda, kozmetikse yer almayacak. 5 yılda 5 mağaza açmayı planlayan Muji İstanbul Anadolu yakasından sonra Ankara,İzmir, Bursa gibi metropollerde yer alacak. Doğaya dost üretim Mujide silah ve mücevher asla bulunmuyor. Doğa dostu olarak da tanınan Muji, tasarımlarında doğadan alınan ve doğaya zarar verecek ürünlere yer vermiyor. Yaşam için çözümler sunan Mujinin felsefesi sadelik ve işe yararlılık. Siyah, beyaz, haki renklerinin ağırlıklı olarak yer aldığı Muji ürünlerinde her yıl iddialı olmayan birkaç renk de koleksiyona dahil oluyor. Bu yılın Mujideki moda rengi ise Turkuaz olacağı öğrenildi. Her hafta bir yeni ürünün koleksiyonlara eklendiği Mujilerde ürün katalogları da mağazalarda yer alıyor. Kırtasiye ürünleri çok popülerDünya genelinde en çok PP adı verilen mika benzeri bir metaryelden yapılan depolama ürünleri satılıyor. Ayakkabıdan kıyafete, aksesuardan kitaba pek çok ürünü bu sistemlerde saklamak mümkün. Türkiyedeki evlerde Uzakdoğudaki gibi yer sorunu olmadığı için kişisel bakım ve seyahat ürünlerinin çok satılması bekleniyor. Ayrıca, dünyada çok popüler olan farklı tasarımlı kırtasiye ürünlerinin de Türkiyede ilgi görmesi bekleniyor.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri