Tur firmaları AVM’lere ‘Arap turist’ taşıyor

21 Şubat 2014 Cuma

Kale Outlet Center AVM Müdürü Bülent Karataş, “Çoğunluğu Arap turistlere hizmet verenler olmak üzere toplam 28 tur firmasıyla çalışıyoruz” dedi

tur-firmalari-avmlere-arap-turist-tasiyor

2013 yılını 8 milyon ziyaretçi ile kapattıklarını söyleyen Kale Outlet Center AVM Müdürü Bülent Karataş, “Ağustos ayından itibaren çoğunluğu Arap turistlere hizmet verenler olmak üzere toplam 28 tur firmasıyla çalışıyoruz ve bu sayıyı her geçen artırıyoruz” dedi.

Son 5 aylık süreçte alışveriş merkezlerini 81 bin 450 turistin ziyaret ettiğini kaydeden Karataş, “Yani bu da ayda ortalama 16 bin 290 turist demek... Bu durumdan kiracılarımız oldukça memnun” dedi.
KDM AVM Kiralama, Yönetim ve Danışmanlık Şirketi olarak Kale Outlet Center’ın yönetimini Ekim 2012’de devraldıklarını hatırlatan Karataş, “Şu an için alışveriş merkezimizin yüzde 99 dolu. Yeni kiralamalarımızda daha çok kadın giyim markalarına önem veriyoruz” diye konuştu.

Yüzde 20 büyüme
Bu yıl ziyaretçi girişinde yüzde 15, ciroda yüzde 20 artış hedeflediklerini kaydeden Karataş, “Düzenlediğimiz etkinliklerden ve kampanyalardan sonra otopark girişimizde yüzde 43’lük bir artış oldu” dedi.

120 mağaza var
Kale Outlet Center’ın,  80 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu ve 26 bin 341 metrekare kiralanabilir alana sahip olduğunu dile getiren Karataş, “ 120 mağazanın yer aldığı alışveriş merkezinin Zemin Kat’ında etkinlik sahnesi yer alıyor. Bu alanda hemen her gün etkinlik düzenleniyor” dedi.

Kaynak: Eylem Türk / Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri