İftarlık Gazoz, Adana galasını M1 Adana’da gerçekleştirdi

18 Şubat 2016 Perşembe

Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı “İftarlık Gazoz” filminin Adana galası M1 Adana Cinemaximum’da yapıldı

iftarlik-gazoz-adana-galasini-m1-adanada-gerceklestirdi

Sinema yolculuğuna, ilk gösterimi Adana’da yapılan Dondurmam Gaymak filmiyle başlayan ve vizyona girdiği yıl en yüksek gişe başarısının yanında ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanan Yüksel Aksu, “uğurlu şehrim” dediği Adana’da bu kez İftarlık Gazoz’la izleyiciyle buluştu. Yüksel Aksu: “Uğurlu şehir Adana şimdi de Oscar yolunu açacak.” dedi.


M1 Adana AVM Cinemaximum Salonu'nda gerçekleşen galaya filmin başrol oyuncusu Berat Efe Parlar ile Okan Avcı ve Ümmü Putgül de katıldı. Gösterim öncesi yapımcı Elif Dağdeviren, filmin oyuncularını seyirciye tanıttı. Oyuncular da filmle ilgili düşüncelerini anlattı. Filmin gösteriminin ardından ise oyuncular, vatandaşlarla selfie (özçekim) yaptı. Oyuncular ve vatandaşlar, galanın ardından söyleşiye geçti. Burada konuşan Yönetmen Yüksel Aksu, Adana'nın kendisi için en önemli sınav olduğunu söyledi. Adana'nın her zaman Türk sinemasının beşiği olduğunun altını çizen Aksu, “Adana seyircisi bugüne kadar sürekli arkamda, yanımda olmuş bir seyircidir. Filmin sonuna yetiştim, baktım beğendiler rahatladım.” şeklinde konuştu. Oyuncular ve yönetmen Aksu, daha sonra seyircilerin sorularını cevapladı.


İftarlık Gazoz’u izlemeye gelenler arasında ülkemizin en önemli sinemacılarından Yılmaz Güney’in kardeşi Yaşar Pütün ve Uluslararası Adana Film Festivali Direktörü Candan Yaygın da vardı. Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü de olan İftarlık Gazoz’un yapımcısı Elif Dağdeviren ve Candan Yaygın gösterimin ardından yana geldi ve iki direktör birliktelik pozu verdi.


“Sırada Oscar var”
Yönetmen Yüksel Aksu, on yıl önce Dondurmam Gaymak’ın beyazperdeye ilk kez yansıdığı salon olan, 13’üncü Adana Altın Koza Film Festivali’nde, “Jüri Özel Ödülü” ve “Halk Ödülü” almasıyla başlayan yönetmenlik ve sinema yolculuğunun yeni durağı İftarlık Gazoz’la aynı salonda yeniden Adana izleyicisinin karşısına çıktı.


Bu özel gösterim sonrası Yüksel Aksu; sinema serüveninin başlangıcı olan bu şehrin kendisine uğurlu geldiğini, Adana izleyicisinin karşısında olmanın kendisi için büyük bir sınav olduğunu söyledi. Dondurmam Gaymak’ta olduğu gibi İftarlık Gazoz’a gösterilen ilgiden de çok memnun olan Aksu; “Burası bize uğurludur, sinema yolculuğuma burada, tam da bu salonda başlamış ve Adana Film Festivali’nde ödül almıştım. Şimdi bu defa da İftarlık Gazoz’la sıra Oscar'da demek.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri