İskenderun’da dev festivale görkemli final

21 Mayıs 2013 Salı

Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi tarafından 13-18 Mayıs günleri arasında Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “Uluslararası Saman Heykel Festivali” görkemli final gecesi ile sona erdi

iskenderunda-dev-festivale-gorkemli-final

Gece, Alışveriş Merkezi Müdürü Mustafa Süzen’in konuşması ile başladı: “Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Uluslararası Saman Heykel Festivali’ne ev sahipliği yapmanın gurur ve mutluluğunun yanı sıra Reyhanlı’da yaşanan hain saldırının üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu dev festivalin hem ülkemize hem şehrimize katkı sağlayacağını umut ediyorum. Dev organizasyonda emeği geçen öncelikle Küratör Varol Topaç, Koordinatör Ünal Kuş ve bizi kırmayıp davetimizi kabul eden tüm sanatçılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Binlerce kişinin merakla izlediği törende katılan tüm sanatçılara Süzen tarafından plaketler, Küratör Varol Topaç tarafından da teşekkür belgeleri verildi.

Almanya, Güney Kore, Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Macaristan, Rusya ve İran’dan gelen dünya çapında ünlü heykel sanatçıları ile birlikte İzmir, Ordu ve Hatay’dan alanında uzman Türk heykel sanatçılarının oluşturdukları ve büyük beğeni toplayan samandan heykeller büyük küçük herkesin ilgi odağı olurken, büyük finale damgasını vuran Zümrüd-ü Anka Kuşu’nun ateşe verilmesi izleyenlere görsel şölen yaşattı.

Sanatçılardan barış mesajları
AVM içinde ve dışında sergilenen samandan dev heykeller İskenderunlular tarafından ilgi ile izlenirken, eserlerin beğenilmesinden memnun olduklarını belirten Uluslararası Heykeltraş Federasyon Başkanı Bettino Francini, “Biz burada hep beraber dostça bir ortamda çalıştıkEserlerimizi barış için yaptık. Türkiye’ye ve dünyaya barış diliyorum” dedi Tüm sanatçılar da hep bir ağızdan “barış için sanat” mesajı verdi.

Uluslararası Saman Heykel Festivali’ne katılan sanatçılar ve asistanları şunlar: Agnessa Ivanova Petrova, Alessandro Canu, Nikola Faller, Nina Martinus, Mıchaıl Vouzounerakıs, Kallıopı Krassa, Darya Lısıtsyna, Kırıll Baır, Bettıno Francını, Marıa Lutsa Bruschetımı, Roland Erıch Mayer, Beata Rostas, Tatıana Novozılova Preminger, Esfandyar Moradpour, Canan Sönmezdağ Zöngür, Sema Okan Topaç, Varol Topaç, Ünal Kuş, Mustafa Duyuler, Ayhan Özer, Emrah Özbay, Vehbi Mangtay, Ahmet Bülez, Emrah Ateşli.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri