Kayseri ve çevresinin tek outlet AVM’si Meysu AVM

07 Nisan 2016 Perşembe

2011 yılından bu yana Kayseri ve civarının tek outleti olarak müşterileriyle buluşan Meysu Alışveriş Merkezi, yüzde 99 oranında doluluk oranına sahip. Yatırımın detaylarından sektörün durumuna kadar bir çok konuyu Meysu AVM Müdürü Caner Sabaner’le Perakende.org için konuştuk

kayseri-ve-cevresinin-tek-outlet-avmsi-meysu-avm

Perakende.org özel haberi 

 

1. Gıda sektöründe başarılı işlere imza atan Gülsan AŞ gayrimenkul yatırımı kararını nasıl aldı?

Öncelikle Gülsan Gıda San. Tic. AŞ 1948’de Kayseri’de kurulmuş 68 yıllık geçmişi olan bir firma. 1985 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde toplamda 25 bin metrekare tesis yatırımını gerçekleştirmiş ve üretimine devam etmiştir. 2000 yılında ise Meysu Meyve Suyu tesisini yine Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde kurarak ürün yelpazesini genişletmiştir. İstikrarlı büyümesine devam eden Gülsan AŞ, 2003’de Meybuz AŞ’yi bünyesine katmıştır. Meysu Outlet’in hikâyesi de burada başlıyor. Nisan 2011’de açılışı gerçekleştirilen ve JLL Türkiye tarafından yönetilen Meysu Outlet, 5’nci yılını doldurmanın verdiği güvenle, Kayseri ve civarının tek outleti olarak müşterilerine kaliteyi, uygun fiyatla sunmaya devam ediyor.

 

2. Meysu Outlet’in yatırım hacmini, metrekare büyüklüğünü, ziyaretçi potansiyelini ve doluluk oranını bizimle paylaşabilir misiniz?
Meysu Outlet 40 milyon avro yatırımla Kayseri Belsin’de ziyaretçilerine hizmet veriyor. Meysu Outlet’e 3 kilometre mesafede yaklaşık bin 600 yataklı Şehir Hastanesi’nin şantiye çalışmaları devam ediyor. Yine AVM’nin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın olması, Ankara Yolu üzerinde yer alması sürekli gelişmesine imkân veriyor. Ayrıca yine outletimize 5 kilometre mesafede özel bir üniversite bulunuyor. Meysu Outlet, bölgenin ve Kayseri’nin ilk ve tek outleti olmasının verdiği güçle, öncelikle bulunduğu lokasyona sonrada şehrin tamamına hitap ediyor. Ayrıca çevre illerden de müşterilerine çok avantajlı fiyatlarla alışveriş deneyimi sunuyor. Henüz bünyemize katılmış olan Edaş Yatak ve Mangal Extra’nın yanında; çok yakın zamanda 730 metrekarelik büyük mağazacılık konseptiyle Türkiye’deki ilk mağazasını Meysu Outlet’te açacak olan Bigg Trend ve dünyaca ünlü İspanyol markası Collezione gücümüze güç katacak. LCW, Defacto, Colins, Kiğılı, Hatemoğlu, Centone, Makro Market, Teknosa, Tekzen ve Aldora gibi markalarımızla müşterilerimize outlet fiyatlarıyla ve yüzde 99 doluluk oranıyla hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

3. Meysu Outlet’i tercih sebebi yapan konular nelerdir? Bu anlamda gerçekleştirdiğiniz aktivitelerden bahseder misiniz?
Ulusal ve uluslararası markaları gerçek outlet fiyatları ile müşterilerine sunan bölgedeki tek outlet olmamız, tercih edilmemizdeki en büyük neden. Mottomuzdaki gibi her zaman “Marifet Kaliteyi Ucuza Almaktır” anlayışından yola çıkıyoruz. Gerçek bir outlette avantajlı fiyatlarla alışveriş yapan müşterilerimiz, aynı zamanda kaliteye sahip olmanın keyfini çıkarabiliyor. Bu da, müşterilerimize verdiğimiz sözü tutabilmek adına, kaliteli hizmet anlayışımızı sürekli yükseltmemiz gerektiği anlamına geliyor. Yoğun outlet ürünlerin satışının yanında, markalarımız sezon ürünleriyle de müşterilerine hizmet veriyor. Sanayi bölgesine yakın lokasyonumuz sayesinde, bölgede çalışan yüksek gelirli kitleye de hitap etmiş oluyoruz. Ayrıca, yakın çevrede bulunan üniversitede okuyan genç kitle, tüm ihtiyacını karşılamak için bizi tercih ediyor. Meysu Outlet olarak bir ailenin tüm ihtiyaçlarını alışveriş merkezimizde giderebilmesi bizim için çok önemli. Bu anlamda yıl içinde yoğun bir şekilde lisanslı çocuk etkinlikleri ve atölye çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Eğlenceli ama aynı zamanda öğretici içerikli etkinliklerimize minik misafirlerimizde yoğun ilgi gösteriyor. Ayrıca, yıl içerisinde müşterilerimiz için sıklıkla anında kazan kampanyaları gerçekleştiriyoruz. Örneğin, 11 Ocak - 11 Nisan günleri arasında 50 TL ve üzeri alışveriş yapan müşteriler 1 adet Toyota Corolla çekilişine katılma hakkı kazanacak.


4. Sosyal sorumluluk projelerine özellikle önem verdiğinizi biliyoruz. Bize yaptığınız çalışmalardan bahsedebilir misiniz?
Meysu Outlet olarak bulunduğumuz bölgeye olan sorumluluklarımızın farkındayız. Kayseri Markası olmamızın ve yatırımcı firmanın Kayseri’de üretim yapıyor olmasının da bunda büyük payı var. Sosyal sorumluluk kapsamında doğaya ve doğal yaşamı koruyacak her konuya önem veriyoruz. Doğal kaynak kullanımımızı minimumda tutarak sürdürülebilirliği sağlamak adına iş planları yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde WWF’in Dünya Saati uygulamasına destek verdik. Ayrıca düzenli olarak, Kayseri Hayvanları Koruma Derneği ile ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz. Yemek katında topladığımız artan yemekleri, AVM’nin uygun bir alanında sokak hayvanları ile paylaşıyoruz. Yine aynı dernekle, sokak hayvanlarını sahiplendirmek için sürekli işbirliği halindeyiz. Engellilere yönelik çalışmalar yürüten dernekler ile işbirliğini de çokça önemsiyoruz. Yıl içinde çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek, engelsiz bir yaşam için Meysu Outlet olarak derneklere destek olmaya çalışıyoruz.


5. Sektöre genel bir gözle bakacak olursanız neler söyleyebilirsiniz?
Meysu Outlet’in yönetim firması JLL Türkiye’nin 2015 Yıl Sonu Raporu’na göre, Türkiye genelinde 368 adet alışveriş merkezi yaklaşık 10 milyon 890 bin metrekarede ziyaretçilerine hizmet veriyor. Bu sayının 2017 sonunda 442 adet alışveriş merkezi ile 13 milyon 737 bin 772 metrekareye çıkması bekleniyor. Alışveriş merkezi yatırımlarının sayısının artacak olması, sektörde pozitif ilerlemenin devam ettiğini gösteriyor. Ciro endekslerininde artışta olması bu göstergeyi doğruluyor. İstanbul ve diğer büyükşehirlerdeki yeni nesil alışveriş merkezlerine baktığımızda farklılaşan konseptler görüyoruz. Karma projeler olarak adlandırdığımız; içinde hastane, otel, konut, ofis lokasyonuna göre marinayıda barından bu projelerin, önümüzdeki yıllarda Anadolu’da da örneklerini göreceğimize inanıyorum. Bu anlamda sektörümüzün önümüzdeki dönemde de ekonomide lokomotif rol üstlenmeye devam edeceğini düşünüyorum.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri