Kent Meydanı’nda sanata “Enerji’K Bakış”

11 Eylül 2012 Salı

İzocam ve İFSAK işbirliğinde gerçekleştirilen “Enerji’k Bakış” projesi, İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir’in ardından yedinci sergisiyle Bursa’da. Çok sayıda ünlü ismin eserlerinin yer aldığı “Enerji’K Bakış” sergisi, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir kokteylle Sanat Galerisi'nde açıldı

kent-meydaninda-sanata-enerjik-bakis

“Enerji’K Bakış” sergisinde “Enerji Verimliliği” temalı 120 fotoğraf ve o fotoğraflardan yola çıkarak yazılmış 120 metin ve karikatür ile birlikte bu projeye özel hazırlanmış iki beste, bir kısa film ve bir animasyon film yer alıyor. Sanat dünyasının önde gelen isimlerinin de destek verdiği sergide, küresel gündem konuları arasında yer alan enerji verimliliği teması işleniyor.

Serginin açılışında konuşan İzocam AŞ Pazarlama Müdürü Dr. Kemal Gani Bayraktar; “İzocam olarak, enerji konusuna kamuoyunun dikkatini nasıl daha fazla çekebiliriz, farklı bir açıdan nasıl ele alabiliriz diye düşündük ve İFSAK ile bir araya gelerek ortak projemiz olan ‘Enerji’k Bakış’ı hayata geçirmeye karar verdik. Toplumu ileri taşıyan, yeni ufuklar, yeni vizyonlar oluşturan değerli sanatçılarımızın desteği ile bu sefer enerjiyi sanatsal bir ifade ile ele almaya çalıştık” diye konuştu.

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) Başkanı Utku Kaynar ise konuşmasında, “Doğrudan enerji temasını işleyen bir sergi olması açısından çok önemli ve herkesin gezmesi gereken fotoğraflar var. Böyle bir sergiyi hayata geçirebildikleri için hem İzocam, hem de İFSAK’ı tebrik ediyorum” dedi.

Ataol Behramoğlu, Kadir İnanır, Sunay Akın, Bülent Emin Yarar, Rıza Kıraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oğuzhan Akay gibi farklı disiplinlerden isimler projeye yazıları ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzağaç, İzzet Keribar, Tayfun Pirselimoğlu, Selim Demirdelen, Sıtkı Kösemen, Merih Akoğul, Timurtaş Onan, Abdurrahman Antakyalı gibi isimler de fotoğraflarıyla yer alıyor.

“Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçaların bestecisi Özkan Samioğlu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliliği” temasından hareketle hazırladıkları bestelerin yanında yine aynı tema üzerinde Rıza Kıraç tarafından “Aşk Olsun Murat” isimli bir kısa film çekildi ve Anıl Tortop tarafından çekilen “Zerre” isimli canlandırma film de projeye dâhil edildi.

“Enerji’K Bakış” sergisi 26 Eylül’e kadar sanatseverleri ağırlayacak. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri