Kent Meydanı’nda “Yalıtımın Mavi Yüzü”

03 Aralık 2012 Pazartesi

Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için objektif arkasına geçtiği “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraflarından oluşan sergi, Kent Meydanı AVM’de sanatseverlerle buluşuyor

kent-meydaninda-yalitimin-mavi-yuzu

Bennu Gerede imzalı karelere, aynı temayla düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler de eşlik ediyor. Sergi, Kent Meydanı AVM’de 3 – 31 Aralık günlerinde izlenebilecek.

Bugün (3 Aralık) açılan sergi, yapı sektörüne Dow Chemical, Kalekim ve Mardav tarafından armağan edilen Blue’Safe Mavi Kale tarafından düzenleniyor. Bugüne kadar yerli ve yabancı çok sayıda kişinin gezdiği sergide, “Yalıtımın Mavi Yüzü” projesi kapsamında ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin yalıtımın önemini vurgulayan fotoğrafları ve aynı konseptle hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri yer alıyor.

Sergiyi diğer fotoğraf sergilerinden ayıran ilginç bir özellik bulunuyor. Tüm fotoğraflar, mavi ısı yalıtım levhalarına basılmış olarak sergileniyor. Yalıtımın hayatı nasıl sarıp sarmaladığını ziyaretçilere gösteren “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisinde yer alan Bennu Gerede’nin fotoğrafları yalıtım ürünlerine sanatsal bir bakış açısı getiriyor.

Binalarda kullanılan yalıtım malzemeleri fotoğraflarda kimi zaman bir şezlong, kimi zaman bir kaykay kimi zaman da bir köpek kulübesi olarak görülüyor.

Bennu Gerede’nin yalıtımla ilgili farklı kompozisyonlar oluşturduğu fotoğraflar ve “Yalıtımın Mavi Yüzü” konseptli fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri, 3 – 31 Aralık günlerinde Bursa Kent Meydanı AVM’nin -3 Çarşı Katı Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri