Kipa, 19 Mayıs’ı çok farklı kutluyor

15 Mayıs 2015 Cuma

Geçtiğimiz yıl 650 bin gence eğitim ve istihdam alanında destek sağlayan Kipa, öncelikleri arasında yer alan “Gençler İçin Fırsatlar Yaratma” Programı çerçevesindeki etkinliklerini tüm hızıyla sürdürüyor

kipa-19-mayisi-cok-farkli-kutluyor

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, her yıl gençlerin sahip olduğu potansiyeli açığa çıkarmak ve kariyer gelişimlerine destek vermek amacıyla çok sayıda proje yürütüyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı da, Türkiye’nin dört bir yanında topluma katkı sağlayan Kipa Aile Kulüpleri’nde düzenlenecek etkinliklerle kutlanıyor. Aile Kulüpleri, 18-21 Mayıs günleri arasında, İş-Kur ve Halk Eğitim işbirliğiyle düzenlenecek seminerlerin yanı sıra, kişisel gelişim ve kariyer temalı çeşitli programlar ile stres ve zaman yönetimi konulu konferanslara ev sahipliği yapacak.

Gençleri iş hayatıyla buluşturan eğitim programları
Gençlerle iş hayatı arasında bir köprü kurmayı hedefleyen Kipa, bunun için Liyakat Derneği, Dokuz Eylül ve Ege Üniversiteleri ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği sonucunda hayata geçirilen Kipa Gençlik Atölyesi’ne bugüne kadar katılan yaklaşık 100 genç, iş hayatında başarılı olmak için gereken temel becerilerle ilgili dopdolu bir eğitim aldı. Bu program önümüzdeki günlerde de devam edecek.

İmkânlarını yararlı işler için kullanan Kipa, her ay düzenledikleri aktivitelerle bulundukları bölgede fark yaratan Toplum Elçileri ile de anaokulundan üniversiteye farklı yaş gruplarından öğrencilere ulaşıyor. Gönüllülük esasıyla çalışan Kipa Toplum Elçileri, her yıl yaklaşık 400 okula kırtasiye ürünlerinin yanı sıra teknoloji ve kültürel açıdan da destek veriyor.

Bir yılda 650 bin gence eğitim ve istihdam desteği
Diğer yandan Kipa, ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan genç işsizliği konusunda da örnek bir işveren konumunda. Çalışanlarının dörtte biri 27 yaş altındaki gençlerden oluşan Kipa, kariyerinin ilk yıllarındaki çalışma arkadaşlarını işe başlamalarının ardından sağlanan mentörlük programlarıyla da destekliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri