M1 Merkez Konya bilinçlendiriyor

14 Kasım 2013 Perşembe

M1 Merkez Konya AVM’de dünya diyabet günü bilinçlendirme etkinliği düzenleniyor

m1-merkez-konya-bilinclendiriyor

M1 Merkez Konya AVM ziyaretçileri bugün (14 Kasım) Dünya Diyabet Günü kapsamında konunun uzmanları tarafından bilgilendirilecek. Gün boyunca devam edecek olan etkinlikte ziyaretçilerin kan şekeri ölçümleri de yapılacak.

Diyabet hastalığının yaşam tarzındaki hızlı değişimle ilgili olarak hastalığın artmasından dolayı 1991 yılından itibaren Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tüm dünyada Diyabet Kampanyaları düzenlenmeye başlandı ve 14 Kasım, Dünya Diyabet Günü ilan edildi.

Dünya Diyabet Günü kapsamında M1 Merkez Konya AVM’de yapılacak etkinlikte ziyaretçiler, hastalığın belirtileri, sebepleri ve komplikasyonları hakkında bilgi alabilecek. Ayrıca, belli periyotlarla yapılacak kan kontrolleri ve önceden alınacak tedbirlerle diyabetin neden olacağı organ hasarlarından korunma yöntemleri de ziyaretçilere anlatılacak.

M1 Merkez Konya AVM Müdürü Nuri Şener, “Son yıllarda hem ülkemizde hem de tüm dünyada bireylerin yaşam kalitesini etkileyen ve tüm hastalıklarda olduğu gibi bu hastalıkta da erken teşhis ve tedavinin önemi, konunun uzmanları tarafından halkımıza aktarılacak. Bu önemli bilinçlendirme etkinliği Hayatın Merkezi’nde gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri