Masal tadında opera Rusalka İstanbul’da canlı yayında

22 Şubat 2017 Çarşamba

Prensin aşkını kazanabilmek için insan olmayı göze alan bir su perisinin hikâyesi olan Rusalka, İstanbullu opera severler ile buluşacak. Çek besteci Antonín Dvořák tarafından hazırlanan üç perdelik opera, 25 Şubat Cumartesi günü saat 20.55’te New York Metropolitan operasından canlı yayınla Akmerkez CinemaPink’te izleyici karşısına çıkacak

masal-tadinda-opera-rusalka-istanbulda-canli-yayinda

130 yıldır dünyanın en ünlü sanatçılarını ağırlayan Metropolitan Opera canlı yayınla İstanbullu opera severlerle buluşmaya devam ediyor. Çek şair Jaroslav Kvapil’in peri masallarından uyarlayarak yazdığı, ünlü Çek besteci Antonín Dvořák tarafından bestelenen Rusalka, 25 Şubat Cumartesi günü saate 20.55’te Akmerkez CinemaPink’te canlı yayınla izleyiciyle buluşacak.

 

Üç perdelik operada, su perisi Rusalka’nın, yeryüzünde yaşayan bir Prense olan aşkı nedeniyle insana dönüşmek istemesi işlenir. Aşkı için her türlü fedakârlığı yapabilecek Rusalka, cadı Jezibaba’nın büyüleriyle insana dönüşür ve bunun da bir bedeli vardır. Birbirlerine sadık kalmadıkları takdirde bu büyü bir lanete dönüşecektir. Ve ne yazık ki insanoğlunun timsali Prens, yabancı bir prensesin cazibesine kapılacaktır. Peri masalı atmosferini muhteşem bir şekilde yansıtan operanın en etkileyici sahnelerinden biri ise, Rusalka’nın yaz gecesi Ay’a sevgilisinin nerede olduğunu sorduğu aryadır.

Romantik operanın doruğuna ulaşan Rusalka’ya Kristine Opolois hayat verirken Prens rolünde karşımıza çıkan isim ise Brandon Jovanovich oluyor. 

 

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri