Piazza Cumhuriyet pastası kesti

30 Ekim 2013 Çarşamba

Kahramanmaraş Piazza, 10’uncu yıl marşı eşliğinde, gaziler ve çocuklarla birlikte Cumhuriyet pastası kesti

piazza-cumhuriyet-pastasi-kesti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü etkinlikleri, K.Maraş Piazza'da tüm ziyaretçilere ay-yıldızlı bayraklar ve balonlar dağıtılarak başladı. K.Maraş Piazza'da, Cumhuriyet Bayramı etkinliği Cumhuriyet pastası kesilerek devam etti.

Tören aynı zaman buz pistinde de devam etti. Buz pistinde devam eden törendeyse dev boyuttaki Cumhuriyet pastasını Güneydoğu'daki terörle mücadele sırasında gazi olan ve bu nedenle törene koltuk değnekleriyle gelebilen Yunus Karaman’la yanaklarında ay-yıldızlı boyamalarla Cumhuriyeti sembolize eden çocuklar kesti.

Törende Gazi Yunus Karaman, vatan uğruna bir ayağını feda ettiğini belirterek, “Ben canımı vermeye hazırdım. Vatan sağ olsun. Böyle güzel günlerde göğsümüz kabarıyor. Beni ve benim gibi gazi olan arkadaşlarımı buraya davet eden AVM yöneticilerine bu vefalı davranışlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Törene katılan gaziler Mehmet Ali Küpeli, Mehmet Gökkız ve Ekrem Balcı’ysa bu anlamlı günü her zamankinden daha yoğun bir coşkuyla kutladıklarını belirtti.

Törende kesilen pasta daha sonra AVM ziyaretçilerine ikram edilirken, yine buz pistinde devam eden törende İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları buz dansı gösterisi yaptı. 2012 ve 2013'te Türkiye ikinciliği elde eden Zeynep Yiğit’le yine aynı yıllarda kendi grubunda Türkiye ikinciliği elde eden İlayda Nur Arslaner'in gösterileri dikkatle izlendi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri