Ramazan ve caz Forum İstanbul’da bir araya geldi

31 Temmuz 2012 Salı

Ünlü gitar virtüözü Önder Focan’ın yeni projesi, yerel melodilerin caz disiplininde yorumlandığı “Swing A La Turc”, Forum İstanbul Ramazan Sahnesi’nde yer aldı

ramazan-ve-caz-forum-istanbulda-bir-araya-geldi

Forum İstanbul, klasik ramazan ayı etkinliklerine farklı bir bakış açısı getirerek, ziyaretçilerine canlı, dinamik bir program sunuyor. Önder Focan ve grubunun, caz enstrümanlarının yanına otantik çalgı ‘ney’i de katarak, Türk Sanat Müziği kökenli parçaları ve Lal, Sen gibi yıllardır genel beğeni de bulmuş, huzur ve derin müzikal keyif veren eserleri caz disiplininde yorumladığı yeni projesi “Swing A La Turc”, geçtiğimiz hafta sonu Forum İstanbul ziyaretçilerine bir caz performansı sundu.

Türk sanat müziği ezgileri ve çok sevilen diğer şarkıların caz formlarında yorumlandığı Swing A La Turc’ta, düzenlemeleri yapan Önder Focan aynı zamanda gitarda. Grupta, neyde Aziz Şenol Filiz, kontrbasta Erdal Akyol, davulda Ferit Odman, trompet ve flugelhorn’da Şenova Ülker yer alıyor.

Herkesin yakından tanıdığı Türk ezgilerinin caz disiplininde yeni bir tat olarak sunulduğu konser, Forum İstanbul ziyaretçilerine keyifli bir cumartesi akşamı yaşattı.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri