Rotary ve Kipa sağlıklı nesiller için görev başında

13 Kasım 2015 Cuma

Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü ve perakende zinciri Kipa, İzmirli öğrencilere hem hijyenin önemini anlattı hem de bağışladıkları kitaplarla çocukların okuma alışkanlığı kazanmasına katkı sağladı

rotary-ve-kipa-saglikli-nesiller-icin-gorev-basinda

Topluma fayda sağlayan pek çok çalışmaya imza atan Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü ile Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, bu kez İzmirli öğrencilere hijyenin önemini anlatmak için güçlerini birleştirdi.


İki kurumun ortaklığı ile İzmir Gürçeşme’deki Rıdvan Nafiz Edgüer Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencileri için “Hijyen ve Sağlığımız” konulu bir eğitim düzenlendi. Dr. Berna Gökengin’in verdiği eğitimde öğrencilere hijyen ve sağlık arasındaki yakın ilişki anlatıldı. Eğitimin ardından öğrencilere Kipa Islak Mendil ve hijyenik ped paketleri dağıtıldı. Ayrıca Karabağlar Çalıkuşu Rotary üyelerinin katkıları ile temin edilen 300’den fazla kitapla okulun kütüphanesinin genişlemesine katkı sağlandı.


“Erken yaşta eğitim vermek önemli”
Etkinliğin ardından bir açıklama yapan Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Özlem Akuzman, sağlığa yönelik eğitimlerin çocuklara erken yaşta verilmesinin önemini vurguladı. Akuzman, “Bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak kulübümüzün öncelikleri arasında yer alıyor. Verdiğimiz eğitim sayesinde çocuklarımızın geleceğe daha sağlıklı adımlar atacağına inanıyoruz. Bağışladığımız kitaplar ise çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olacak ve aydın nesillerin temelini atacak” dedi. Öğrencilere yönelik bu anlamlı çabaya katkılarından dolayı Kipa’yateşekkür eden Akuzman, okul müdiresi Suna Yoldaş Santepe’nin destekleriyle önümüzdeki döneme yönelik farklı eğitim etkinlikleri planladıklarını belirtti.


“Sağlıklı yaşama katkı sağlamak kurumsal önceliğimiz”
Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Nil Timur ise şöyle konuştu: “Gençler için yeni fırsatlar yaratmak ve sağlıklı yaşama katkı sağlamak, kurumsal önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu doğrultuda her yıl içinde bulunduğumuz topluma fayda sağlayacak çok sayıda çalışmaya imza atıyoruz. Örneğin TEGV işbirliğiyle üç yıl sürdürdüğümüz “İyi Yaşam Programı” sayesinde 60 bin çocuğa ulaştık ve onlara bireysel farkındalık, kişisel yönetim, sağlıklı beslenme ve fiziksel hareket gibi gündelik hayatlarında faydalanabilecekleri beceriler kazandırdık. Benzer hedefleri paylaştığımız Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü ile de ortak çalışmalara imza atmayı sürdüreceğiz.”


Suna Yoldaş Santepe de Rotary gibi sivil toplum örgütleri ile Kipa gibi toplumsal duyarlılığa sahip firmaların öğrenciler için işbirliği yapmasının önemine dikkat çekti. Santepe, “Bu tür çalışmalar, özellikle kısıtlı imkânlara sahip öğrencilerin daha bilinçli ve bilgili şekilde geleceğe hazırlanmasına destek oluyor. Bu örnek işbirliği ve öğrencilerimize sağladıkları katkılar nedeniyle her iki kuruma da teşekkür ediyoruz.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri