"Sanata Açılan Pencere" Kentplaza’da

15 Aralık 2015 Salı

Konya Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi Anar Eyni Atölyesi ile ziyaretçilerini sanatla buluşturuyor

sanata-acilan-pencere-kentplazada

Konya Kentplaza AVM bir ilke daha imza atıyor. Sanata gönül vermiş değerli sanatçıların katkılarıyla açılan Anar Eyni sanat atölyesi ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Kentplaza, öğrencilerinin “Sanata açılan pencere” olarak nitelendirdiği, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü Kurucusu aynı zamanda öğretim üyesi Anar Eyni’yi, birbirinden özel eserleri sanatla birbirini sevme, sanatla kendini tanıma felsefesiyle yetiştirdiği ekibi ile sanatseverlerle buluşturuyor. Mevleviliğin temeli olan ‘usta-çırak’ ilişkisine dayanan ve ekip çalışmasıyla oluşturulan eserler Anar Eyni Atölyesi ile ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Ziyaretçiler diledikleri zaman bu eserlerin yapım aşamasını da gözlemleyebiliyor.


Anar Eyni Atölyesi’nde heykel sanatıyla birlikte seramik, resim, endüstriyel tasarım, karikatür çizimleri, 3D Printer Heykel gibi sanat dallarını da görmek mümkün. TRT Türk, Selçuk Üniversitesi Televizyonu gibi kuruluşların da içinde bulunduğu,  Şeb-i Arus törenleri  kapsamında ‘usta-çırak ‘ilişkisini ele alan belgesellerin çekimi de Kentplaza Anar Eyni Atölyesi’nde gerçekleştiriliyor. Anar Eyni Atölyesi, aralık ayının sonuna kadar ziyaretçilerini Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde ağırlayacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri