Şanlıurfa Piazza gün sayıyor

12 Ağustos 2013 Pazartesi

Rönesans Holding’in Şanlıurfa’ya kazandıracağı kentin en büyük alışveriş merkezi Piazza’nın inşaatı hızla sürüyor. Piazza, Ekim ayında hizmete açılacak

sanliurfa-piazza-gun-sayiyor

Rönesans Yönetim AŞ Genel Müdürü Süha Günel, Şanlıurfa’da gerçekleştirdikleri yatırıma ilişkin yaptığı açıklamada, binlerce yıllık geçmişe sahip tarihi dokusu, Balıklı Göl’ü, Harran Ovası ve açık hava müzesini andıran antik kentleriyle Şanlıurfa’ya yatırım yapmanın heyecanını yaşadıklarını bildirdi. Rönesans Holding’in, Optimum Outlet’ten sonra ikinci alışveriş merkezi markası olan Piazza’nın farklı bir konsept olduğunu belirten Günel, “Piazza yeni bir marka, yeni bir konsept ve iddia ediyorum bu konsepti yakalayabilecek Anadolu’da benzeri bir çalışma şu anda yok.  Bundan sonra da yakın zamanda olamaz. Çünkü gönül ve yürek istiyor bu iş” dedi.

Mart’ta Samsun’da Piazza’yı, Nisan’da Kahramanmaraş Piazza’yı açtıklarını anımsatan Günel, sırada Şanlıurfa Piazza’nın bulunduğunu, bunu da Ekim’de açmayı planladıklarını ifade etti. Genel Müdür Günel, gerek Samsun Piazza’nın gerekse Kahramanmaraş Piazza’nın sadece bulundukları kentlere değil bütün bölgeye hitap ettiklerini belirterek, “Mesela Kahramanmaraş Piazza Ramazan Bayramı öncesinde 1 günde yaklaşık 100 bine yakın ziyaretçi ağırladı. Oysa bu kentin nüfusu 500 bin civarında. Otoparkına girdiğinizde sadece Kahramanmaraş değil, çevredeki Antakya, Adıyaman, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep plakalı çok sayıda araç görüyorsunuz. Böylece AVM’miz bulunduğu kentin ekonomisine olduğu kadar, bölge ekonomisine ve sosyal yaşantısına da katkılar sunuyor” dedi.

50 marka Urfa’ya ilk kez gidecek
Günel, alışveriş merkezinde yer alacak ulusal ve uluslararası markalara kiralama süreçlerinin devam ettiğini belirterek, “Piazza ile birlikte 50 civarında marka Urfa’ya ilk kez gelecek. Bunlar arasında Media Markt, 5M Migros, Cinemaximum, Mango, Tommy Hilfiger, W Collection, Vakko Butik,  Derimod, Deichmann, Mado, KFC gibi ulusal ve uluslararası boyutta en çok tercih edilen markalar yer alıyor” dedi.

Urfa Piazza’nın inşaat alanının 93 bin 925 metrekare, kiralanabilir alanın 43 bin metrekare olduğu bilgisini veren Günel, toplam 155 mağazanın yer alacağı alışveriş merkezinin bin 200 araçlık açık otoparkının da bulunacağını kaydetti.

“Klasik ticari kaygılar taşımıyoruz”
Şanlıurfa’dan sonra Van’ı düşündüklerini belirten Günel, “Anadolu’da birçok yer gündemimizde. Kısa dönemde bir koyup beş alma stratejisine sahip klasik ticari kaygıları bulunan kurum olsaydık, bu yatırımları yapmazdık. Biz yönetim kurulu başkanımızın vizyonuyla hareket ediyoruz. Eğer, bu vizyon olmasa, konuştuğumuz bu kentlere yatırım yapmış ya da halen yenilerini planlıyor olmazdık” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri